I Ty możesz zostać pogromcą bazgrołów!

Zapraszamy wszystkich, którym zależy na wizerunku naszego miasta
w piątek 29.09.2017, sobotę 30.09.2017 i w niedzielę 1.10.2017 o godz. 11.00 na deptak pod pomnik Bachusa.

nie bazgraj

Organizatorzy zapewniają farby, pędzle, wałki i wszystko co jest potrzebne do walki z bazgrołami.

Więcej informacji na stronie internetowej: 

zielonanews logo header

 

Razem przeciwko bazgrołom

O Pogromcach Bazgrołów pisaliśmy już wielokrotnie. Ich działalność nabiera tempa.
– Miasto razem z prezydentem Januszem Kubickim i z klubem Zielona Razem wypowiedziało wojnę bazgrołom. Zbroiliśmy się przez ponad rok, bo problem jest zawsze formalno-prawny. Miasto nie może wydać ani złotówki na budynki, które w stu procentach nie należą do miasta. Dlatego znaleźliśmy fundację Soundcore, która zajmuje się szukaniem sponsorów i już mamy głównego naszego sponsora firmę Fast. Wyposaża nas w farby, wspiera nas także paru sponsorów także wszystko już mamy – powiedział Paweł Wysocki. Głos w sprawie akcji zabrał również prezydent miasta. – Każdy z nas jest często zmęczony i zły, kiedy zobaczy budynek, który właśnie został wyremontowany, a ktoś zrobił esy floresy. Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby powstawały piękne graffiti, bo takie w Zielonej Górze też są, natomiast do szału doprowadzają mnie wszyscy ci, którzy mażą po murach stąd cieszę się, że jest taka akcja – powiedział prezydent. Wyraził również nadzieje, że mieszkańcy będą pilnowali, żeby nie pojawiały się bazgroły.

Do akcji włączyła się policja

Paweł Wysocki wspomniał również o współpracy Pogromców Bazgrołów z innymi podmiotami. Współpracują m.in. z MZK, dzięki czemu każdy przystanek w centrum  jest czyszczony raz na dwa tygodnie, a raz w miesiącu poza centrum. Ponadto pojawiły się także naklejki z hasłem Pogromców: Kochasz swój kraj, to po nim nie bazgraj. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest także program rewitalizacji. Zarządcy budynków, które są rewitalizowane z udziałem miasta, czyli te do których miasto dopłaca 50% do rewitalizacji,  mają w umowie nałożenie powłoki farbą antygraffiti. Ponadto 75 tys. zł z budżetu obywatelskiego zostanie przeznaczone na poskromienie bazgrołów na budynkach komunalnych, ławkach, przystankach, ekranach. Ponadto Pogromcy Bazgrołów chcą uświadamiać mieszkańców, żeby byli wrażliwi, dostrzegali i zwracali uwagę na bazgroły, żeby rodzice uświadamiali też dzieci. Ponadto współpracują też z policją i wyrażają nadzieję, że niebawem uda się złapać tych, którzy bezmyślnie bazgrzą.
– O wielu postaciach już wiemy i będą płakać, bo mają po 16 lat i jak mama sprzeda im laptopa i Iphone’a żeby pokryć koszty remontów, to myślę, że następnym razem się zastanowią – powiedział Wysocki.


Przeczytaj cały tekst na stronie internetowej: 

zielonanews logo header

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Ogłoszenia Komunikaty I Ty możesz zostać pogromcą bazgrołów!