Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

Zachęcamy Państwa do włączenia się w działania UNICEF na rzecz dzieci z Syrii.

06 06 06

Zima każdemu z nas kojarzy się z pięknym obrazkiem białego puchu, świątecznych dekoracji czy zabaw na lodowisku. Niestety są zakątki świata, gdzie zbliżająca się zima jest zagrożeniem. Tak jest w Syrii – kraju położonym na Bliskim Wschodzie, w którym od 6 lat trwa wojna. Spowodowała ona ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźctwa, a tym, którzy pozostali odebrała wszystko co mieli.

Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną a końca wojny nie widać.

Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” jest uświadomienie społeczności szkolnej niezwykle trudnej sytuacji dzieci w Syrii. Dzięki zbiórce charytatywnej, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin, zapewniając im ciepłe ubrania i koce, kurtki, wełniane swetry, ciepłe zimowe spodnie i buty, kombinezony, wełniane czapki, szaliki, rękawiczki, skarpetki.

Możemy również pomóc tym ludziom zapewniając ogrzewanie w tymczasowych schronieniach i szkołach. Wszystkie placówki, które zaangażują się w akcję, zorganizują lekcje połączone ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z Syrii, otrzymają

Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki 2017/2018.

Zapraszamy do zakupu kartek okolicznościowych. Uzyskane środki przekażemy na konto UNICEF, który przeznaczy je na ciepłe ubrania i koce dla pozbawionych dachu nad głową dzieci i ich rodzin w obozach dla uchodźców. Kartki można zakupić w holu szkoły.

Dziękujemy

06 06
06 06

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Ogłoszenia Komunikaty Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!