W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej:

Dzień Ziemi 2018

zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w X edycji naszej ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY.


 

ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ


Zapraszamy do zgłaszania się Waszej placówki do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu a WSZYSTKIE SZKOŁY OTRZYMAJĄ NAGRODY*. Akcję kierujemy szczególnie do samorządów uczniowskich szkół. 

Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną do kwoty 1.500 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu* (np. tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, odtwarzacz DVD, monitor, drukarka, smartfon, konsole i gry video, gry edukacyjne, zapas papieru do ksero itp.) do wyboru przez szkoły.*

W naszym konkursie ekologicznym mamy również atrakcyjne nagrody dodatkowe jak poniżej:

Szkoły które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzymają nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne*.

Każda szkoła za każdy kg zabranych telefonów komórkowych bez baterii otrzyma 1 punkt.*

- Za zebrane punkty wszystkie szkoły otrzymają kupony Sodexo według przelicznika: 1 punkt = 5 zł.

- Kupony będą wysyłane do wszystkich szkół uczestniczących w konkursie które zbiorą min 2 kg telefonów komórkowych bez baterii, po zakończeniu akcji ekologicznej. Kupony Sodexo można realizować w pomad 50.000 sklepach, punktach usługowych, itp. na terenie całego kraju zgodnie z potrzebami szkoły, nauczycieli i uczniów oraz innych uczestników konkursu.

SZCZEGÓŁY POSTEPOWANIA W BIEŻĄCEJ EDYCJI KONKURSU*

- Do 18 maja 2018 r. (np. samorząd uczniowski) przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony lub w częściach. Prosimy pobrać z www.ekophone.pl gotowy plakat do rozwieszenia ze szczegółami akcji. 

- Po przeprowadzeniu akcji zebrane telefony należy zapakować do możliwie najmniejszego, stabilnego pudełka kartonowego. Paczkę należy przygotować do transportu tak aby zawartość nie wysypała się, tzn. np. zakleić taśmą klejącą.

- Prosimy następnie o wypełnienie formularza dostępnego na www.ekophone.pl w zakładce konkurs akcja ekologiczna i wysłanie go mailem na adres: biuro@ekophone.pl Zgłoszenia należy przesyłać w terminie maksymalnie do 25 maja 2018. 

- Zorganizujemy na własny koszt odbiór paczki z telefonami, które zostaną następnie przekazane specjalistycznej firmie recyklingowej dokonującej profesjonalnej utylizacji urządzeń elektronicznych.


W naszej akcji ekologicznej każda szkoła otrzyma nagrodę oraz każda szkoła ma JEDNAKOWE szanse, ponieważ w kategorii nagród w punkcie 8 (a,b) liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole. 

Wyniki akcji ekologicznej - konkursu zostaną opublikowane zgodnie z regulaminem w czerwcu 2018 r. na stronie www.ekophone.pl

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

Honorowy patronat nad naszymi działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie .

W poprzedniej edycji naszej akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg zużytych telefonów na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły publikujemy na stronie internetowej www.ekophone.pl


Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Ogłoszenia Komunikaty ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ