Osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie wyróżnieni w roku szkolnym 2015/2016
Galeria zdjęć
Dyplomy
Wyniki egzaminu gimnazjalnego


Stypendium Prezydenta Miasta za wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016
  • Aleksandra Rzyman - kl. III c

Uczniowie z najwyższą średnią w roku szkolnym 2015/2016
  • Kamila Siuda (kl. III a) i Antonina Mamczur (kl. III a) - 5,94
  • Paula Gidaszewska - kl. I f - 5,89

Najlepsze wyniki w szkole egzaminu gimnazjalnego 2016
  1. Kamila Siuda (kl. III a) i Antonina Mamczur (kl. III a) - 156 pkt.
  2. Natalia Kapusta (kl. III c) - 153 pkt.
  3. Dominik Zaborniak (kl. III f) - 151 pkt.

Wyniki konkursów przedmiotowych:

Konkurs Przedmiotowy z J. Polskiego

  • laureatka - Aleksandra Rzyman - kl. III c
  • finalistka - Kamila Siuda - kl. III a
  • finalistka - Aleksandra Sobków - kl. II c
  • finalistka - Liwia Waszkowiak - kl. II c

Konkurs Przedmiotowy z Języka Francuskiego

  • laureat - Kamil Doganowski - kl. II d
  • finalista - Matthieu Lenglain - kl. II b

Konkurs Przedmiotowy z Biologii

  • laureatka- Kamila Siuda - kl. III a
  • finalistka - Antonina Mamczur - kl. III a

Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

  • finalistka - Karolina Wojtczak - kl. III f

Konkurs Przedmiotowy z Fizyki

  • finalista - Dominik Zaborniak - kl. III f

Konkurs Przedmiotowy z Historii

  • finalistka - Dominika Adamczak - kl. III c
  • finalista - Maksymilian Grązka - kl. II e
  • finalista - Michał Biliński - kl. II d

Konkurs Przedmiotowy z Geografii

  • finalistka - Antonina Mamczur - kl. III a
  • finalistka - Kamila Siuda - kl. III a

Ogólnopolski Konkurs "Rozwój ma wiele twarzy"
organizator: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce,
Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Grupy Zagranica
  • finaliści:
    • Liwia Waszkowiak- kl. II c
    • Karol Kurpanik - kl. III a
    • Oskar Lier - kl. III a

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
  • wyróżnienia:
    • Michał Szarłowicz  - kl. I d
    • Stanisław Łuczak - kl. I a
    • Sara Walczyńska-Góra - kl. I f
    • Szymon Habura - kl. I e
    • Kamil Doganowski  - kl. II d
    • Oskar Jarzyna  - kl. II f
    • Andrzej Krynicki  - kl. II d
    • Michał Wędzikowski  - kl. II d
    • Monika Mazepa  - kl. III f

Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny „W kręgu literatury i sztuki”
pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim
organizator: Gimnazjum nr 3 im. Józefa Chełmońskiego w Zielonej Górze
  • laureatka - nagroda Lubuskiego Kuratora Oświaty - Aleksandra Rzyman - kl. III c

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
organizatorzy: Kuratorzy Oświaty: Kujawsko-Pomorski, Lubuski, Małopolski, Opolski, Podkarpacki, Podlaski i Wielkopolski, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
  • finalistka- Dominika Adamczak  - kl. III c

XIX Zielonogórska Edycja Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra
organizatorzy: Fundacja "Świat na tak", ODN w Zielonej Górze
  • laureatka - Aleksandra Kwaśniewska  - kl. III f
  • wyróżnienie- Weronika Malinowska  - kl. III f
  • wyróżnienie- Katarzyna Pieślak  - kl. III f

Autunalia - Jesienne Spotkania Kulturalne Zielona Góra 2015 - Giełda Artystyczna
organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • laureatka - Milena Kupczyk - kl. III c

Ogólnopolski Konkurs Poetycki dla Gimnazjalistów „Miłość niejedno ma imię”
organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • nagroda - Liwia Waszkowiak - kl. II c
  • wyróżnienie- Monika Mazepa - kl. III f
  • wyróżnienie- Anna Bielawa - kl. I f
  • wyróżnienie- Nikola Miller - kl. I f

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Magia teatru - lalka teatralna"
organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • laureatka - Tamara Stasińska - kl. III a

Ogólnopolski Konkurs "Rozwój ma wiele twarzy"
  • finalista- Oskar Lier - kl. III a
  • finalista- Karol Kurpanik - kl. III a

Miejski Konkurs Plastyczny "O czym śnił sen - miniatura surrealistyczna"
organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • laureatka - Tamara Stasińska - kl. III a

Konkurs fotograficzny "Klimat się zmienia - oto dlaczego"
  • I miejsce - Aleksandra Sobków - kl. II c

Autunaliowy Turniej Jednego Wiersza
organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • laureatka - Monika Mazepa - kl. III f

Konkurs literacki „Słowa też ranią...”.
organizator: I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
  • I miejsce w kategorii POEZJA - Liwia Waszkowiak - kl. II c
  • wyróżnienie w kategorii PROZA - Michalina Piątkowska - kl. II f

X Konkurs Poetycki „O pióro Asnyka”.
organizator: Gimnazjum nr 2 im. Adama Asnyka w Zielonej Górze
  • laureatka - Liwia Waszkowiak - kl. II c

VI Zielonogórski Konkurs Informatyczny "Lekcje zwykłe i niezwykłe"
organizator: Zespół Szkół Ekologicznych oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze
  • I miejsce - Dominik Zaborniak  - kl. III f

XVII Przegląd "Mistrz Pięknego Czytania"
organizator: Dyskusyjne Kluby Książki, Instytut Książki,
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  • wyróżnienie - Dominik Zaborniak  - kl. III f

Zielonogórskie Dyktando z Języka Angielskiego
organizator: Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP w Zielonej Górze
  • II miejsce - Łukasz Gądek - kl. III b

Konkurs z języka niemieckiego "Ich mag Deutsch"
organizator: I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
  • III miejsce - drużyna w składzie:
    Karolina Wojtczak (kl. III f), Natalia Kapusta (kl. III c), Oliwia Grynkiewicz (kl. II e)

XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - etap okręgowy
organizator: Lubuski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze
  • IV miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych
    drużyny ratownicza w składzie:  Julia Kamińska (kl. III c), Karolina Pasek (kl. III c)

XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża
  • I miejsce - w kategorii Szkół Gimnazjalnych drużyny ratowniczej w składzie:
    Julia Kamińska (kl. III c), Karolina Pasek (kl. III c)

Turniej Wiedzy i Umiejętności Przedmedycznych
w ramach programu profilaktycznego "Jest alternatywa"
Organizatorzy: Fundacja "Bezpieczne Miasto", Urząd Miasta Zielona Góra
  • II miejsce - drużyny ratowniczej w składzie:
    Julia Męczywór (kl. II f), Nikodem Weltrowski (kl. II f), Kacper Georgiczuk (kl. II f)

Konkurs młodych talentów "Czas na Blask"
organizator: Europejskie Liceum im. Dr. Rahn
  • wyróżnienie i nagroda publiczności 
    zespół "Bambi" w składzie: Wiktor Dudziak (kl. II f), Spartak Haczatrian (kl. II a)

X Międzygimnazjalny Konkurs SK PCK z wiedzy o bezpieczeństwie
w ruchu drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy "W drogę ruszam z głową"
organizator: Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze,
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra
  • I miejsce - drużyna w składzie:
    Julia Kamińska (kl. III c), Marek Goc (kl. III c)

Konkurs Przyrodniczy "Odkrywcy Przyrody"
  • wyróżnienie - Dominika Majka - kl. III a

Finał Wojewódzki LOM w Lekkiej Atletyce (400 m bieg przez płotki)
  • II miejsce - Aleksandra Rzyman - kl. III c

Finały miejskie w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
organizator: MOSiR
  • drużynowo:
    • II miejsce - reprezentacja dziewcząt w Mistrzostwach Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych
    • II miejsce - reprezentacja dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych
    • II miejsce - w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta w LA dziewcząt
    • II miejsce - w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta w LA chłopców
    • II miejsce - sztafeta 4 x 100 m dziewczęta młodsze,
    • II miejsce - sztafeta 4 x 100 m dziewczęta starsze,
  • Indywidualnie w Biegach Przełajowych: II miejsce - Aleksandra Rzyman - kl. III c
  • Indywidualnie w Mistrzostwach Miasta w LA:
    • I miejsce - Aleksandra Rzyman (kl. III c) -100 m ppł,
    • I miejsce - Aleksandra Rzyman (kl. IIIc) – skok wzwyż,
    • I miejsce - Zuzanna Zasada - pchnięcie kulą,
    • II miejsce - Kinga Lembowicz - pchnięcie kula,
    • II miejsce - Klaudia Rapacz (kl. II a) - rzut dyskiem,
    • III miejsce - Maja Karolak (kl. III b)- trójskok,
    • III miejsce - Karolina Pasek (III c)- 400 m.

Turniej z Okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
organizator: Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
  • I miejsce - reprezentacja dziewcząt w składzie: Martyna Forgel, Julia Haupe, Emilia Bączak, Dominika Witucka, Julia Woźniak, Agata Michalak, Klaudia Rapacz, Sandra Jacyno
  • II miejsce - reprezentacja chłopców w składzie: Michał Mirończyk, Mikołaj Kolenda, Nikodem Weltrowski, Kacper Charytoniuk, Patryk Janczewski, Dominik Małysa, Szymon Habura

Miejskie Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej w Biegach Przełajowych
organizator: MOSiR
  • III miejsce - Aleksandra Rzyman - kl. III c
  • II miejsce - dziewczęta - punktacja końcowa szkół gimnazjalnych
    Klaudia Lisowska - kl. I c, Nicola Horbacz - kl. II e, Aleksandra Rzyman - kl. III c,
    Karolina Pasek - kl. III c, Dominika Witucka - kl. II e, Anna Kuprowska - kl. I f

Miejskie Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt
organizator: MOSiR
  • III miejsce
    • Amelia Pogoda - kl. I b
    • Klaudia Rapacz - kl. II a
    • Dominika Witucka - kl. II e
    • Julia Woźniak - kl. II e
    • Kaja Kowalska - kl. II c
    • Martyna Forgel - kl. III f
    • Julia Haupe - kl. III f
    • Sandra Jacyno - kl. I f

Miejskie Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej w Piłce Siatkowej Chłopców
organizator: MOSiR
  • I miejsce
    • Piotr Sławiński - kl. III c
    • Jakub Kaczmarski - kl. III d
    • Daniel Mirończyk-Leśniak  - kl. II b
    • Michał Mirończyk - kl. II f
    • Marcel Kapała - kl. III f
    • Kacper Charytoniuk - kl. II b
    • Mikołaj Kolenda - kl. II f
    • Szymon Habura - kl. I e
    • Patryk Jańczewski - kl. II d
    • Dominik Małysa - kl. I e
    • Bartosz Morkowski - kl. I f

Miejskie Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej w Piłce Koszykowej Chłopców
organizator: MOSiR
  • III miejsce
    • Jakub Świgło - kl. III e

Miejskie Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej w Piłce Ręcznej Chłopców
organizator: MOSiR
  • IV miejsce
    • Patryk Szyjka - kl. I b
    • Marek Mazurczak - kl. I d
    • Maciek Charytoniuk - kl. I d
    • Kamil Kęsik - kl. I d
    • Oskar Tatarynowicz - kl. II a
    • Kacper Oleksa - kl. III e
    • Bartosz Pilipiec - kl. III e
    • Paweł Jędrzychowski - kl. III e

Mistrzostwa Zielonej Góry szkół gimnazjalnych
Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego
organizator: MOSiR
  • I miejsce - Dominik Zaborniak - kl. III f (trójskok)
  • I miejsce - Oskar Lier - kl. III a (skok wzwyż)
  • I miejsce - Dominik Małysa - kl. I e (rzut dyskiem)
  • II miejsce - Michał Kucharzyk - kl. II f (skok w dal)
  • II miejsce - Oliwier Łuszczek - kl. III f (bieg na 1500 m)
  • III miejsce - Dominik Zaborniak - kl. III f (skok w dal)
  • III miejsce - Nikodem Weltrowski - kl. II f (skok wzwyż)
  • III miejsce - Nikodem Weltrowski - kl. II f (rzut dyskiem)
  • III miejsce - chłopcy (sztafeta 4 x 100 m)

Miejskie Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej w Szachach
organizator: MOSiR
  • III miejsce - Dawid Świątkowski - kl. I c, Oskar Jarzyna - kl. II f

Miejskie Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej w Badmintona Dziewcząt
organizator: MOSiR
  • II miejsce - Agata Michalak - kl. II a b

XVII Zawody Modeli Pływających
  • II miejsce w klasie F-4A - Dominik Zaborniak - kl. III f

XIX Zawody Modeli Pływających
  • I miejsce w klasie F-4A - Dominik Zaborniak - kl. III f

Mistrzostwa Polski Jachtów Klasy FOOTY RC
  • II miejsce w klasie F-4A junior - Dominik Zaborniak - kl. III f

Mistrzostwa Polski FTS 2015 (12 – 13 STANDARD)
  • I miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Mistrzostwa Polski FTS 2015 (12 – 13 LATIN)
  • II miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Międzynarodowy Turniej Tańca Cracow Open 2015 (Junior I STANDARD)
  • I miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Międzynarodowy Turniej Tańca Cracow Open 2015 (Junior I LATIN)
  • III miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP 2015 (Junior I STANDARD)
  • I miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Brno Open 2015, 13th WDSF Word Ranking List Tournaments Standard – Latin (Junuir I STANDARD)
  • III miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Westukranian Open 2014 (Junior I STANDARD)
  • III miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Mistrzostwa Polski FTS 2014 (Juniorzy Młodsi - STANDARD)
  • II miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Mistrzostwa Polski FTS 2014 (Juniorzy Młodsi - LATIN)
  • IV miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

X Mistrzostwa Polski FTS Juniorów Młodszych w Kombinacji (10T) 2014
  • II miejsce - Kornelia Banaszkiewicz - kl. I d
    (para: Kornelia Banaszkiewicz i Mateusz Krupa)

Turniej Gier Planszowych ZKF Ad Astra
  • II miejsce - Filip Janion  - kl. I e

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Havana Cup
  • I miejsce - Ignacy Nowakowski  - kl. I e

Ogólnopolski Konwaliowy Turniej Tańca
  • I miejsce - Ignacy Nowakowski  - kl. I e

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Havana Cup
  • I miejsce - Wiktor Purczyński  - kl. I e

Ogólnopolski Konwaliowy Turniej Tańca
  • I miejsce - Wiktor Purczyński  - kl. I e

British Open 2016
  • 20 miejsce w klasyfikacji światowej - Wiktor Purczyński  - kl. I e

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Havana Cup
  • II miejsce - Oliwia Rogowska  - kl. I e

Ogólnopolski Konwaliowy Turniej Tańca
  • II miejsce - Oliwia Rogowska  - kl. I e

Zawody Taneczne w hip-hopie w duetach
  • II miejsce - Julia Kłodzińska  - kl. III a

Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim
  • II miejsce - Natalia Kapusta - kl. III c

SuperDzieciak - talent show
organizator: Telewizja Polsat
  • finalista - Jakub Zgoła - kl. II b

Ogólnopolski Konkurs Taneczny Grupowy - Trzebiechów
  • III miejsce - Martyna Nowak - kl. I e

Lubuski Konkurs Recytatorski
  • laureatka - Julia Perzyńska - kl. II f

Wojewódzki Konkurs Recytatorski PRO ARTE
  • laureatka, wyróżnienie Prezydenta Miasta Żagań- Julia Perzyńska - kl. II f

Lubuska Gala Teatralna
  • Grand Prix - Julia Kamińska - kl. III c

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej - Legnica
  • III miejsce - Dominik Małysa - kl. I e

Międzynarodowy Konkurs Orkiestr Dętych w Pradze w grze na trąbce
  • srebrny medal - Tomasz Ostrowski - kl. III a

Strzeleckie Zawody Międzynarodowe
konkurencja: Pistolet pneumatyczny 30 strz. - młodziczki
organizator: Gwardia Zielona Góra
  • II miejsce - Aleksandra Kwaśniewska  - kl. III f

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Strzelectwie Sportowym
konkurencja: Pistolet pneumatyczny 30 strz. - młodziczki
organizator: Gwardia Zielona Góra
  • I miejsce - Aleksandra Kwaśniewska  - kl. III f

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zawodach strzeleckich
konkurencja: Pistolet sportowy 30 strz. część szybka
  • IV miejsce - Aleksandra Kwaśniewska  - kl. III f

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zawodach strzeleckich
konkurencja: Pistolet pneumatyczny 30 strz.
  • II miejsce - Aleksandra Kwaśniewska  - kl. III f

Mistrzostwa Polski w Strzelectwie z broni kulowej
  • I miejsce - Weronika Trębska - kl. III a

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski w Strzelectwie z broni kulowej
  • I miejsce - Weronika Trębska - kl. III a

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Strzelectwie z broni kulowej
  • II miejsce - Weronika Trębska - kl. III a

Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Młodziczek- Wittenberg
  • I miejsce - Maja Jarosińska - kl. II f

Mistrzostwa Polski w Rawiczu - konkurencja Open w strzelectwie sportowym
  • VI miejsce - Maja Jarosińska - kl. II f

IV Memoriał im. Ireneusza Jagodzińskiego w strzelectwie sportowym młodziczek
  • I miejsce - Maja Jarosińska - kl. II f

Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Młodzików - Wittenberg
  • III miejsce - Kuba Niedziela - kl. I d

Mistrzostwa PZLA Makroregionu we Wrocławiu - skok wzwyż
  • I miejsce - Oskar Lier - kl. III a

Mistrzostwa Polski Młodzików - Radom - skok wzwyż
  • X miejsce - Oskar Lier - kl. III a

Bałtyckie Igrzyska Młodzieżowe - Brandenburgia - skok wzwyż
  • III miejsce - Oskar Lier - kl. III a

Lekkoatletyka Dla Każdego - Wrocław - biegi przełajowe 300 m
  • I miejsce - Aleksandra Rzyman - kl. III c

Lekkoatletyka Dla Każdego - Wrocław - biegi przełajowe 600 m
  • III miejsce - Aleksandra Rzyman - kl. III c

Liga Wojewódzka - piłka ręczna
  • III miejsce - Kamil Tarwacki (UKS Szczypiorniak) - kl. II f

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze
65-552 Zielona Góra,
ul. Zachodnia 63
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
18.10.2017 r.

Jesteś tutaj: Start Osiągnięcia Rok szkolny 2015/2016