Krótkie wypowiedzi nauczycieli i uczniów o projekcie

"Projekty wspierane z funduszy europejskich, takie jak np. Socrates Comenius, znakomicie wpływają na rozwijanie kontaktów między młodzieżą w całej Europie. Praca na miejscu w szkole, jak i bezpośrednie kontakty uczniów i nauczycieli pozwalają na wymianę rozmaitych poglądów i doświadczeń. W naszej szkole kładzie się duży nacisk na edukację europejską i współpracę z innymi europejskimi szkołami. Ten projekt pozwala bez wątpienia realizować te cele."

mgr Tomasz Kaźmierczak, nauczyciel historii w Gimnazjum nr 7


"Myślimy, iż pomysł współpracy międzynarodowej jest niezwykle ważny w kształtowaniu naszych umiejętności językowych, w podnoszeniu własnych możliwości w tej dziedzinie. Jest to również dobry sposób na zacieśnianie kontaktów pomiędzy młodym pokoleniem różnych narodowości, na nawiązanie korzystnych znajomości i przyjaźni. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń śmiało możemy potwierdzić wymienione przez nas argumenty."

Agnieszka Nowak, Miłosz Trojan, absolwenci Gimnazjum nr 7


"Uważam, że taki projekt jest bardzo dobrą rzeczą. Spotkania, wymiany poglądów z sąsiadami z zagranicy mogą się nam przydać w późniejszych czasach w nawiązaniu przyjaźni. Także np. po wstąpieniu do UE."

Przemysław Groch, uczeń klasy III B Gimnazjum nr 7


"Myślę, że tego rodzaju spotkania są potrzebne i przydatne. Przez konwersację oraz różne zabawy językowe młody człowiek nie tylko poznaje tradycje oraz pewne nawyki związane z danym krajem, ale także doskonali swój język, poszerza horyzonty i nawiązuje nowe znajomości."

Malwina Jaroszewicz, uczennica klasy III B Gimnazjum nr 7.

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Projekty edukacyjne Comenius Nasze opinie