Słowo do wymiany

19

W dniach 10 – 14.09.2012 r. gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec z Neustadt. Wymiana jest najlepszym pozytywnym doświadczeniem w drodze do przełamywania stereotypów, a nasze spotkania z roku na rok stają się coraz ciekawsze. To bardzo nas cieszy. Realizujemy założenia, których celem jest budowanie nowego wyobrażenia o naszym sąsiedzie. Wspólnie przekonujemy się, że przyjaźnie można nawiązać również z rówieśnikami z innych krajów.

20

08Chcieliśmy, aby grupa niemiecka poznała nasze miasto i dostrzegła jego walory. Niewątpliwie święto Zielonej Góry – Winobranie – było wielką atrakcją dla grupy niemieckiej.

Poznawaliśmy się w grupie poprzez udział w zajęciach lekcyjnych z j. angielskiego, niemieckiego, zajęciach informatycznych, wychowania fizycznego i techniki. Zbliżyły nas wspólne rozgrywki sportowe, a gry językowe pokazały, że potrafimy się komunikować w j. niemieckim, a przy okazji dobrze się bawimy.

Pobyt na pływalni, kręgielnia, wspólny spacer wieczorny po deptaku wpłynęły na ogólnie już bardzo dobre wrażenie obu stron. Popołudnia należały do młodzieży i ich wyobraźni. Ogniska, wycieczki, gra wspólna na komputerze, gry sportowe… było super.

W imieniu grupy niemieckiej przekazujemy całej społeczności naszego gimnazjum serdeczne podziękowanie za gościnę u polskich rodzin, różnorodność atrakcji oraz zapraszamy na rewizytę w Niemczech, która odbędzie w roku szkolnym 2012/2013.

Dziękujemy również rodzicom uczniów, którzy wzięli udział w wymianie. To dzięki Wam nasze spotkanie przebiegło zgodnie z zamierzeniami.

Wymiana była współfinasowana przez Stowarzyszenie Gmin Euroregion Nysa-Sprewa-Bóbr.

Anna Kwiatkowska
Barbara Malina

02 01
05 06
07 12
14 13
09 10
11 15
16 17

 

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Słowo do wymiany