Akcja „Pola Nadziei” znowu nabrała tempa…

04Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła PCK po raz czwarty uczestniczyli w oficjalnym rozpoczęciu akcji, które tym razem odbyło się 29.09.2012 r. przed Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.

Celem przedsięwzięcia jest pozyskiwanie funduszy na zakup sprzętu medycznego, leków itp. oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Festyn otworzyła pani dyrektor Anna Kwiatek, dziękując licznie przybyłym gościom i ofiarodawcom wspierającym hospicjum. Uroczystość uświetniły swoją obecnością panie: wiceprezydent Wioletta Haręźlak, naczelnik Lidia Gryko, marszałek Elżbieta Polak i radna Jolanta Danielak.

Najważniejszym punktem spotkania było wspólne sadzenie żonkili, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Okazując solidarność z osobami nieuleczalnie chorymi oraz ich rodzinami, szkolni wolontariusze zaangażowali się w rozprowadzanie cebulek żonkili na terenie gimnazjum. 04.10.2012 r. do akcji włączyli się również rodzice, którzy licznie przybyli na zebrania.

Dzięki ludziom dobrej woli w tym roku znowu powstanie piękne „Pole Nadziei” przed naszą szkołą. Serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie:
A. Łada i M. Wojtyła


Warto wiedzieć, że zielonogórskie hospicjum pomaga osobom nieuleczalnie chorym, głównie na nowotwory. Pracujący tam lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, kapłan  i wolontariusze dbają o to, by pacjenci mogli przeżyć godnie najcięższe chwile w swoim życiu. Placówka prowadzi dodatkowo grupę wsparcia dla osób osieroconych po stracie bliskich.

 

04 23
04 23
23 23
23 04
04 04
04 23
04 23
23 04
23

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Akcja „Pola Nadziei” znowu nabrała tempa…