„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”
Benjamin Franklin


Seniorzy i gimnazjaliści... na kabaretowej scenie

pion

9 października 2012 r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbył się Senioralny Przegląd Piosenki Kabaretowej zorganizowany w ramach XIV Lubuskiego Tygodnia Seniora przez Centrum Usług Opiekuńczych w Zielonej Górze.

Na prośbę pani Marii Miłuch, przewodniczącej Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, oraz pani Wiolety Baziuk z Centrum Usług Opiekuńczych w tym przedsięwzięciu wzięli również udział uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

Zaprezentowali oni seniorom swoje pasje i talenty podczas krótkiego programu słowno-muzycznego. „Opuszczone kobiety”, „Brzydkie oczy”, „Dobranoc panowie” – to tytuły piosenek, które umiliły wtorkowy wieczór. Wiersz „Róbmy swoje”, „Parodia Hamleta”, fragmenty „Alicji w Krainie Czarów” w interpretacji gimnazjalistów bardzo spodobały się publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa. Na koniec pani dyrektor CUO serdecznie podziękowała występującym oraz wręczyła drobne upominki – słoniki na szczęście.

To niecodzienne spotkanie uświadomiło młodzieży, że "starość" wcale nie musi być szara czy smutna, wręcz przeciwnie, może być pogodna i tryskać humorem.

Młodzi artyści mieli też możliwość sprawdzenia się, występując przed tak wymagającą i doświadczoną widownią.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim seniorom, absolwentom (Emilii Perwińskiej, Kindze Bundz) oraz uczniom naszego gimnazjum (Weronice Ładzie z kl. 3b, Wiktorii Nowakowskiej z kl. 2c, Wojtkowi Kamińskiemu z kl. 2a, Pawłowi Skibińskiemu z kl. 2d, Dominice Gwóźdź z kl. 3b) za dużą dawkę energii i uśmiechu.

Opiekunowie: A. Łada i M. Wojtyła


01 02
01 02
01 02
01 01
02 02
02 02
02 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Seniorzy i gimnazjaliści... na kabaretowej scenie