W dniach 19 – 23 listopada 2012 obchodziliśmy w naszym gimnazjum Tydzień Edukacji Globalnej. Z tej okazji zaprosiliśmy klasy wraz z wychowawcami lub nauczycielami przedmiotów na pokazy filmu pt. „Historia rzeczy”, podczas którego uczniowie wspólnie z Annie Leonard prześledzili drogę, jaką przebywają kupowane przez nas produkty oraz dowiedzieli się, co się z nimi dzieje, gdy je wyrzucamy.

Film miał na celu:

• uświadomienie gimnazjalistom, że ich działania związane z konsumpcyjnym trybem życia mogą mieć istotny wpływ na los mieszkańców krajów Trzeciego Świata,
  • uwrażliwienie młodzieży i przybliżenie jej problemów ludzi mieszkających na globalnym Południu.

Po prezentacji wszyscy uczniowie otrzymali naklejki PAH. Chętni mogli wziąć udział w minikonkursie. Pytania dotyczyły zagadnień związanych z edukacją globalną.

Projekcje odbyły się w dużej świetlicy szkolnej. Uczestniczyło w nich 10 klas.

Obchodom towarzyszyła wystawa plakatów na temat życia ludności mieszkającej na globalnym Południu, stosowania zasady 3R oraz Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu).

22.11.2012 wolontariusze uczestniczyli również w 3 – godzinnych zajęciach „Wirtualna woda” prowadzonych przez trenerki z Polskiej Akcji Humanitarnej, panią Katarzynę Stodółkiewicz oraz Olgę Mielnikiewicz z Warszawy. Warsztaty miały na celu uświadomić młodzieży, jak ważne jest woda w życiu każdego z nas i dlaczego warto ją oszczędzać.

Organizatorzy:
A. Łada, M. Wojtyła

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Obchody Tygodnia Edukacji Globalnej w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze