Konkurs na najpiękniejszą bajkę „Baju, baju” – edycja siódma

Co czytają nasze dzieci, jakie programy telewizyjne preferują, w jaki sposób spędzają czas przed komputerem? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Książki? Najczęściej fantastyka niepozbawiona wcale przemocy lub opisy trudnej młodości zanurzonej w narkotyki i alkohol. Filmy? Akcja ponad wszystko, czyli seriale kryminalne. Komputer? Tibia, Fifa 08 i inne gry wcale nie rozwijające dziecięcej wyobraźni. A kiedy przychodzi do napisania czegokolwiek, okazuje się, że teksty naszych uczniów epatują przemocą, brutalnością i okrucieństwem. Czy możemy to zmienić? Zdecydowanie tak, namawiając dzieci do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze ma zaszczyt ogłosić szóstą już edycję konkursu literackiego pt. „Baju, baju”. Zeszłoroczna edycja ukazała duże zainteresowanie młodzieży. Nadesłano do nas mnóstwo przepięknych bajek, wiele ilustrowanych, kilka wierszowanych.

Adresaci konkursu:

• uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-6)
  • uczniowie gimnazjów

Cele konkursu:

• zachęcenie do rozwijania postawy twórczej dzieci,
  • zachęcenie do rozwijania wyobraźni dzieci,
  • ukazywanie drogi do pokonania przez dzieci barier związanych z niewiarą we własne siły i możliwości twórcze,
  • odnalezienie wśród dzieci utalentowanych twórców i rysowników,
  • zachęcanie dzieci do spędzania wolnego czasu w sposób twórczy,
  • wydanie zbioru bajek dla dzieci.

Forma i zasady konkursu:

• bajka lub baśń przeznaczona dla dzieci (liryczna lub epicka) pozbawiona elementów przemocy
  • bajka lub baśń musi zawierać czytelne przesłanie - morał przeciwstawiający wartości materialne wartościom duchowym
  • nie powinna przekraczać 10 stron formatu A4
  • napisana na komputerze, koniecznie z załączoną wersją elektroniczną
  • pracę należy opatrzyć informacjami nt. szkoły, klasy i opiekuna oraz adresem zamieszkania autora
  • mile widziane własnoręczne ilustracje

Termin nadsyłania prac:

Prace prosimy nadsyłać w terminie do 31 marca 2012 na adres:
Gimnazjum nr 7 im. UNICEF
Z dopiskiem Konkurs „Baju, baju”

Nagrody:

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury wytypuje zwycięzców w dwóch kategoriach:

• I szkoły podstawowe
  • II gimnazja

Zwycięzcy i laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najpiękniejsze bajki zostaną wydrukowane i wydane w formie książeczki oraz wręczone laureatom podczas gali zwycięzców. Egzemplarze trafią również do szkolnych i przedszkolnych bibliotek.

Kontakt: w razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z organizatorką konkursu, p. Anna Rubczewską pod numerem 068 454 33 00.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Konkurs na najpiękniejszą bajkę „Baju, baju” – edycja siódma