„Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei…
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...”
Juliusz Słowacki

„Kamienie na szaniec” na scenie

19 lutego 2013 roku klasy trzecie wraz z opiekunami wybrały się do Hydrozagadki i w ramach przygotowań do egzaminu gimnazjalnego uczestniczyły w niecodziennym spotkaniu z literaturą faktu.

Teatr Lektur Szkolnych z Kielc przeniósł na scenę opowieść Aleksandra Kamińskiego o niezwykłych bohaterach wojennej zawieruchy: Alku, Rudym i Zośce.

Spektakl urzekał niebanalnym sposobem przekazania wiedzy o czasach pogardy oraz ludziach, „którzy umieli pięknie żyć i pięknie umierać”.

Połączenie żywego słowa, prezentacji multimedialnej z grą świateł i sugestywną muzyką w nowoczesnej aranżacji dało niesamowity efekt. W oczach wielu widzów pojawiały się łzy wzruszenia, bo razem z grupą przyjaciół przeżywali chwile radości, grozy, a także śmierć.Inscenizacja była wspaniałą lekcją języka polskiego i historii.
Przedstawiciele SU

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 „Kamienie na szaniec” na scenie