"czarne dzieci ulicy"

tak często są nazywane
nie mają godnego życia
prawa ich nie są przestrzegane
a jednak z uśmiechem na buzi
każde z nich marzy skrycie
że jakiś biały człowiek
odmieni na zawsze ich życie

„BiznesKlasa UNICEF” – inwestycja w życie dzieci

W ramach realizacji projektu „BiznesKlasa UNICEF” na przełomie stycznia i lutego 2013 roku wzięliśmy udział w zajęciach poświęconych sytuacji dzieci w krajach rozwijających się.

Dzięki specjalnie przygotowanym przez naszego patrona materiałom edukacyjnym dowiedzieliśmy się, na czym polega pomoc humanitarna oraz rozwojowa, jak ważny jest dostęp do czystej wody i do edukacji, a także, co robić, żeby walczyć z niedożywieniem dzieci na świecie.

Warsztaty przybliżyły nam problemy współczesnego świata, pozwoliły zrozumieć los milionów ludzi w najbiedniejszych krajach, takich jak Czad, Indie, Kongo.

Długo zastanawialiśmy się, jak my możemy pomóc i kogo zaangażować w działania na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców globalnego Południa.

Wcielając się w role Managerów Pomocy Humanitarnej, zaprosiliśmy przedstawicieli lokalnego biznesu i swoich rówieśników na Galę Biznesu na Rzecz Dzieci, którą zorganizowaliśmy 21 lutego 2013 roku w świetlicy szkolnej.

Podczas spotkania podzieliliśmy się zdobytą wiedzą i zaprezentowaliśmy gościom pomoc humanitarną jako najbardziej wartościową formę inwestycji. Zachęcaliśmy ich tym samym do „zainwestowania” w artykuły pomocy humanitarnej dostarczane przez UNICEF.

Galę uświetnił krótki montaż słowno – muzyczny przygotowany przez szkolnych artystów.

W ten sposób cała społeczność naszego gimnazjum aktywnie uczestniczyła w ogólnoświatowym projekcie pomocy humanitarnej.

Informujemy, że dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i wychowawców klas udało nam się zebrać środki na ratowanie życia dzieci. Na konto UNICEF wpłaciliśmy kwotę w wysokości 1000 zł.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którym los innych ludzi nie jest obojętny.

Przedstawiciele SU i wolontariusze

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 „BiznesKlasa UNICEF” – inwestycja w życie dzieci