III Turniej Wiedzy o Wolontariacie

01Pomysł zorganizowania konkursu pojawił się, gdy uczennice naszej szkoły, obecnie absolwentki – Joanna Zając i Paulina Tarwacka, rozpoczęły starania o udział w XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dzięki zrealizowaniu zadań rekrutacyjnych otrzymały mandaty posłów, uczestniczyły w uroczystym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, a także pracowały w komisji sejmowej. Ponieważ przedsięwzięcie spotkało się z pozytywnym odbiorem, postanowiłyśmy je kontynuować.

Trzecia edycja Turnieju Wiedzy o Wolontariacie odbyła się 15.03.2013 o godz. 11:00 w świetlicy Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze. W tym roku do rywalizacji przystąpiły 3 - osobowe reprezentacje pięciu szkół: SP 17, SP 8, SP 22, SP 5, SP 1, które serdecznie powitała pani wicedyrektor Anna Jarmolińska - Tertel.

Współzawodnictwo młodych wolontariuszy oceniało jury w składzie: pani Maria Miłuch – przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze, pani Bogumiła Burda – profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, gubernator KIWANIS dystrykt Polska i członek Klubu KIWANIS „ADSUM” w Zielonej Górze oraz pan Marcin Bleszcz – pracownik Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze.

Najpierw przedstawicielki SU wprowadziły wszystkich w tematykę turnieju, prezentując inicjatywy wolontaryjne podejmowane przez społeczność Gimnazjum nr 7 w latach 2010 – 2012. Następnie przedstawiciele szkół podstawowych opowiadali o swoich akcjach organizowanych na rzecz potrzebujących, a po nich głos zabrali członkowie komisji.

W trakcie spotkania zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z misją UNICEF, obejrzeć film i pokaz poświęcony działaniom charytatywnym naszego patrona. Rywalizujące zespoły popisywały się wiedzą, rozwiązując krzyżówkę oraz charakteryzując superwolontariusza. Dobrze się również bawiły, kiedy odgadywały rysunkowe kalambury czy układały puzzle.

Drużyny wykazały się ogromnym zaangażowaniem podczas wykonywania poszczególnych zadań konkursowych. Każdej zależało na zdobyciu jak największej ilości punktów. Ostatecznie I miejsce zajęła grupa z SP 22, II przypadło uczniom z SP 5, a III zespołowi z SP 8. Turniej zakończył pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez gimnazjalistów z klasy 3f, pracujących pod kierunkiem pani Alicji Bielskiej – nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa oraz biologii.

Serdecznie dziękujemy jurorom za wnikliwą ocenę zmagań wolontariuszy, a uczniom i ich opiekunom za udział w rozgrywkach. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok.

Organizatorzy:
p. Aldona Łada, p. Magdalena Wojtyła


02 02
01 02
01 02
01 02
01 01
02 01
02 02
01 02
02 01
01 01
02 02
01 02
01

 

 

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 III Turniej Wiedzy o Wolontariacie