Czasami więcej dobrego może zrobić
jeden serdeczny uśmiech,
dobre, życzliwe słowo,
aniżeli bogaty dar
pochmurnego dawcy.

św. Urszula Ledóchowska

Pierwszy Dzień Wiosny – „Dzień na Tak”

21 marca 2013 r. po lekcjach pod opieką p. A. Łady i p. M. Wojtyły wybraliśmy się na spacer ulicami miasta.

Mimo zimowej aury pełni entuzjazmu rozdawaliśmy mieszkańcom Zielonej Góry własnoręcznie wykonane, kolorowe serduszka z pozytywnymi myślami. Zachęcaliśmy przechodniów do wzajemnej życzliwości, przekonywaliśmy ich, że lepiej śmiać się z życia niż narzekać.

Ku naszemu zaskoczeniu akcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem. Dzięki kilku miłym słowom na twarzach wielu osób od razu pojawił się serdeczny uśmiech zwiastujący oczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Zadanie nie było trudne, a dało nam satysfakcję.

Pomysłodawcą „Dnia na Tak” jest Fundacja „Świat na Tak”, która promuje dobro i dialog między ludźmi.

Szkolni wolontariusze

01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Pierwszy Dzień Wiosny – „Dzień na Tak”