O. Marian Żelazek powiedział kiedyś:
„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…”

Opatrunek na ratunek

Informujemy, że Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze, zachęcone przez 6 DH „Enigma”, przyłączyło się do akcji pod hasłem: „Opatrunek na ratunek”.

Celem przedsięwzięcia jest zbiórka środków opatrunkowych. Zostaną one przekazane za pośrednictwem Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” misyjnym szpitalom w Afryce.

Misje to nie tylko kościoły, to także przychodnie i szpitale, które powstały, by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Każdy bandaż czy plaster jest na wagę złota, przydaje się dosłownie wszystko: gazy, kompresy (jałowe i niejałowe), rękawiczki gumowe, wata, igły, strzykawki. Rzeczy te można nabyć w aptece.

Zachęcamy uczniów oraz wychowawców klas do wzięcia udziału w akcji.

Razem znowu zrobimy coś dobrego.

Zgromadzone materiały opatrunkowe należy złożyć w świetlicy szkolnej do 09.05.2013 r.

Więcej informacji na stronie www.6dhenigma.pl.

Wolontariusze

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Opatrunek na ratunek