Talent literacki naszej uczennicy doceniony!

Weronika Łada z kl. 3b zdobyła wyróżnienie w XXIX Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej organizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku. W tym roku na konkurs nadesłano aż 10835 tekstów literackich z całej Polski, 456 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 32 szkół w Stanach Zjednoczonych oraz 149 utworów z 3 szkół w Berlinie. Uwagę jury zwrócił wiersz Weroniki [Coś jest nie tak].

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały opublikowane w książce pt. „Poprowadź mnie przez zielone ogrody”, którą młodzi literaci dostali na pamiątkę.

Wg pani Wandy Chotomskiej, znanej polskiej pisarki, konkurs ten jest największą w kraju imprezą kulturalną poświęconą młodym talentom literackim, promującą dziecięcą twórczość.

Opiekun grupy literackiej
Magdalena Wojtyła

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Talent literacki naszej uczennicy doceniony!