Nasze posłanki

Uczennice Felicja Owieczko i Anna Walczak uczestniczyły w XIX sesji sejmu dzieci i młodzieży, która odbyła się 01.06.2013 r. Tematem obrad był lokalny ekorozwój.

Pierwsze chwile na sali posiedzeń, to czas robienia sobie zdjęć i zapoznawania się z przestrzenią znaną, głównie z ekranów telewizorów. Około godziny 10, młodzi posłowie i posłanki zajęli swoje miejsca, a trzech młodych marszałków rozpoczęło XIX posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Posiedzenie rozpoczęły przemówienia zaproszonych gości. Pod koniec przemówień, ustawiła się długa kolejka posłów i posłanek, chętnych zabrać głos na mównicy sejmowej. Marszałkowie Anna Przybylska, Artur Bębęńca i Sandra Stadnik prowadzili posiedzenie na zmianę.

Uchwała XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży została przyjęta. Jej pełny tekst można znaleźć na stronie www.ceo.org.pl Po głosowaniu nastąpiły pytania do Ministra Edukacji Narodowej. Na pytania odpowiadała Dyrektorka Departamentu Jakości Edukacji Małgorzata Szybalska.

Po sesji wszyscy uczestnicy zrobili sobie zdjęcie z P. Marszałek Ewą Kopacz.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Nasze posłanki