26.04.2013 r. odbyła się III edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Das Berufe-Quiz” – konkurs wiedzy o zawodach wykonywanych w krajach niemieckojęzycznych. Konkurs został zorganizowany po raz kolejny przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Pytania w formie prezentacji multimedialnej dotyczyły zawodów: kucharz, kosmetyczka, sprzedawca, fryzjer, technik cyfrowych procesów graficznych.

Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie: Felicja Owieczka kl. 2C, Natalia Puciłowska kl. 2F i Paweł Skibiński kl. 2D. Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Uczniowie wykazali się wielką wiedzą z zakresu w/w zawodów.

Ostatecznie, po wyjątkowo wyrównanej walce w finale, zajęli II miejsce.

WIELKIE GRATULACJE!

Anna Kwiatkowska

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 III edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Das Berufe-Quiz”