Myszka zamiast pędzla:)

Na zajęciach artystycznych uczniowie z klas 2a i 3e poznają podstawy grafiki komputerowej, z podziałem na grafikę wektorową i rastrową.

Oto kilka przykładowych ćwiczeń, które zostały wykonane przez nich w programie CorelDraw X3.


Bańki mydlane:

Bańki mydlane : Nicola Gałka Bańki mydlane : Natalia Josicz Bańki mydlane : Patryk Kiwilsza Bańki mydlane : Szymon Olasiński Bańki mydlane : Martyna Polak Bańki mydlane : Łukasz Zatorski

Tłok liter z alfabetu - wersja monochromatyczna i kolorowa:

Tłok liter z alfabetu : Michał Hoffmann Tłok liter z alfabetu : Martyna Polak Tłok liter z alfabetu : Szymon Olasiński Tłok liter z alfabetu : Natalia Josicz Tłok liter z alfabetu : Tytus Sadurski Tłok liter z alfabetu : Nicola Gałka Tłok liter z alfabetu : Jakub Walendowski Tłok liter z alfabetu : Dominik Sławkowski Tłok liter z alfabetu : Sebastian Koziński Tłok liter z alfabetu : Aleksandra Szydło Tłok liter z alfabetu : Elżbieta Adamczak Tłok liter z alfabetu : Bogdan Wanatko Tłok liter z alfabetu : Amanda Jabłońska Tłok liter z alfabetu : Dominika Pawłowska Tłok liter z alfabetu : Kacper Sobczak Tłok liter z alfabetu : Martyna Polak Tłok liter z alfabetu : Łukasz Zatorski

Odwzorowanie układu elementów z propozycją różnych wersji kolorystycznych:

Wyrównywanie obiektów : Konrad Chabraszewski Wyrównywanie obiektów : Krzysztof Lindenberg Wyrównywanie obiektów : Dominik Sławkowski Wyrównywanie obiektów : Eliza Andrzejewska Wyrównywanie obiektów : Aleksandra Tracewska Wyrównywanie obiektów : Kinga Dębska

Kompozycja nawiązująca do jednej z odmian abstrakcjonizmu jaką był op-art, czyli sztuka wzrokowa:

Iluzja przestrzeni : Bartosz Dudziak Iluzja przestrzeni : Aleksandra Tracewska Iluzja przestrzeni : Patryk Kiwilsza Iluzja przestrzeni : Sebastian Koziński Iluzja przestrzeni : Mateusz Kuźnik Iluzja przestrzeni : Jakub Walendowski Iluzja przestrzeni : Dominika Pawłowska Iluzja przestrzeni : Oliwia Ponicka Iluzja przestrzeni : Patrycja Protasewicz Iluzja przestrzeni : Dominik Sławkowski Iluzja przestrzeni : Jędrzej Szymanski Iluzja przestrzeni : Sebastian Wrzesiński

Liternicza interpretacja krajobrazu miejskiego - wersja monochromatyczna i kolorowa:

Miasto z liter : Konrad Chabraszewski Miasto z liter : Pamela Dąbrowska Miasto z liter : Kinga Dębska Miasto z liter : Bartosz Dudziak Miasto z liter : Monika Dawiskiba Miasto z liter : Wojciech Kamiński Miasto z liter : Mateusz Kuźnik Miasto z liter : Aleksandra Tracewska

Efekty w programach do edycji grafiki wektorowej:

  • umieszczanie zdjęć w kadrze
Umieszczanie zdjęć w kadrze : Martyna Polak Umieszczanie zdjęć w kadrze : Aleksandra Tracewska Umieszczanie zdjęć w kadrze : Michał Hoffmann Umieszczanie zdjęć w kadrze : Nicola Gałka Umieszczanie zdjęć w kadrze : Monika Dawiskiba Umieszczanie zdjęć w kadrze : Natalia Josicz Umieszczanie zdjęć w kadrze : Dominika Pawłowska Umieszczanie zdjęć w kadrze : Łukasz Zatorski Umieszczanie zdjęć w kadrze : Bogdan Wanatko
  • trasowanie zdjęć - zamiana obrazu rastrowego na wektorowy
Trasowanie zdjęć : Eliza Andrzejewska Trasowanie zdjęć : Patryk Kiwilsza Trasowanie zdjęć : Wojciech Kamiński Trasowanie zdjęć : Maciej Maksymowicz Trasowanie zdjęć : Amanda Jabłońska Trasowanie zdjęć : Dawid Nowakowski Trasowanie zdjęć : Szymon Olasiński Trasowanie zdjęć : Martyna Polak Trasowanie zdjęć : Bogdan Wanatko

Projekty wizytówek:

Projekt wizytówki: Elżbieta Adamczak Projekt wizytówki: Pamela Dąbrowska Projekt wizytówki: Julia Halicka Projekt wizytówki: Michał Hoffmann Projekt wizytówki: Amanda Jabłońska Projekt wizytówki: Krzysztof Lindenberg Projekt wizytówki: Maciej Maksymowicz Projekt wizytówki: Dawid Nowakowski Projekt wizytówki: Dominik Sławkowski Projekt wizytówki: Jakub Walendowski Projekt wizytówki: Natalia Wiatrowicz

Projekty zaproszeń, kart okolicznościowych i plakatów:

Projekt zaproszenia : Kacper Koszkało Projekt zaproszenia : Natalia Josicz Projekt zaproszenia : Patryk Kiwilsza Projekt zaproszenia : Sebastian Koziński Projekt zaproszenia : Hubert Lubin Projekt zaproszenia : Adrian Markowski Projekt zaproszenia : Dominik Sławkowski Projekt zaproszenia : Jakub Walendowski Projekt zaproszenia : Bogdan Wanatko Projekt zaproszenia : Szymon Olasiński Projekt zaproszenia : Dawid Nowakowski Projekt zaproszenia : Martyna Polak

Wycinanie obiektów z tła - powielanie, obracanie, zmiana wielkości:

Wycinanie obiektów z tła : Konrad Chabraszewski Wycinanie obiektów z tła : Pamela Dąbrowska Wycinanie obiektów z tła : Monika Dawiskiba Wycinanie obiektów z tła : Nicola Gałka Wycinanie obiektów z tła : Julia Halicka Wycinanie obiektów z tła : Michał Hoffmann Wycinanie obiektów z tła : Natalia Josicz Wycinanie obiektów z tła : Tomasz Kaminski Wycinanie obiektów z tła : Patryk Kiwilsza Wycinanie obiektów z tła : Sebastian Koziński Wycinanie obiektów z tła : Mateusz Kuźnik Wycinanie obiektów z tła : Krzysztof Lindenberg Wycinanie obiektów z tła : Maciej Maksymowicz Wycinanie obiektów z tła : Adrian Markowski Wycinanie obiektów z tła : Dominika Pawłowska Wycinanie obiektów z tła : Martyna Polak Wycinanie obiektów z tła : Aleksandra Tracewska Wycinanie obiektów z tła : Natalia Wiatrowicz

Fotomontaż - „Nowa rzeczywistość”:

Fotomontaż : Julia Halicka Fotomontaż : Dawid Nowakowski Fotomontaż : Mateusz Kuźnik Fotomontaż : Amanda Jabłońska Fotomontaż : Maciej Maksymowicz Fotomontaż : Szymon Olasiński Fotomontaż : Martyna Polak Fotomontaż : Tytus Sadurski Fotomontaż : Kamila Sokolińska Fotomontaż : Jędrzej Szymański Fotomontaż : Kinga Dębska Fotomontaż : Paweł Górski

Wykorzystanie narzędzia "klonowanie":

Klonowanie : Natalia Josicz Klonowanie : Tomasz Kamiński Klonowanie : Sebastian Koziński Klonowanie : Martyna Polak Klonowanie : Łukasz Zatorski

Efekty w programach do grafiki rastrowej:

Efekty w programach do grafiki rastrowej : Monika Dawiskiba Efekty w programach do grafiki rastrowej : Elżbieta Adamczak Efekty w programach do grafiki rastrowej : Kinga Dębska Efekty w programach do grafiki rastrowej : Julia Halicka Efekty w programach do grafiki rastrowej : Michał Hoffmann Efekty w programach do grafiki rastrowej : Dawid Nowakowski Efekty w programach do grafiki rastrowej : Maciej Maksymowicz Efekty w programach do grafiki rastrowej : Sebastian Koziński Efekty w programach do grafiki rastrowej : Dominik Sławkowski Efekty w programach do grafiki rastrowej : Jędrzej Szymański Efekty w programach do grafiki rastrowej : Kacper Sobczak Efekty w programach do grafiki rastrowej : Aleksandra Tracewska Efekty w programach do grafiki rastrowej : Jakub Walendowski Efekty w programach do grafiki rastrowej : Amanda Jabłońska Efekty w programach do grafiki rastrowej : Bartosz Dudziak

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Myszka zamiast pędzla:)