„Kresowy portret” na miarę zwycięstwa!01

Uczennica klasy 3C, Felicja Owieczko, zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Kresowe portrety”, organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Celem było przypomnienie o tym, jak wyglądało życie Polaków na kresach wschodnich, w pierwszej połowie XX wieku.

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli za zadanie wykonać projekt o tematyce kresowej.

Nasza uczennica w swojej pracy opisała historię prababci, wychowującej się i żyjącej przez długi czas na Litwie. Przedstawiła w niej wszystkie aspekty życia codziennego rodziny ułana, jak i samej służby wojskowej. Praca Felicji wygrała z wieloma innymi, nadesłanymi z całej Polski. Wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Gratulujemy!

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 „Kresowy portret” na miarę zwycięstwa!