Filmowy sukces naszej uczennicy!

Uczennica klasy 3C, Felicja Owieczko, pod opieką pana Macieja Malona, zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Chlubne lata legionowe – wizerunek Legionów Piłsudskiego w polskim krajobrazie” organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi. Patronat nad współzawodnictwem objął m.in. Wojewoda Łódzki, prezydent Łodzi oraz Łódzki Kurator Oświaty. Konkurs zaadresowany został do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomnienie o przypadającej w tym roku, setnej rocznicy powstania Legionów. Nasza uczennica wykonała film, prezentujący całą historię Legionów, zawartą w liście Józefa Piłsudskiego do swojego przyjaciela. W realizacji projektu pomógł Sergiusz Opaliński, który nakręcił i zmontował film oraz Maciej Gorockiewicz, grający postać Marszałka.

Praca Felicji okazała się najlepsza spośród 330 innych. Wręczenie nagród, ufundowanych między innymi przez Prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego, odbyło się 19 marca w Łodzi.

Gratulujemy!


02 03

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Filmowy sukces naszej uczennicy!