Występ Wiktorii Nowakowskiej podczas prezentacji książki o Ojcu Świętym

p0111 kwietnia br. w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się promocja niezwykłej publikacji pt. „13 błogosławieństw. Moje spotkania ze świętym Janem Pawłem II”, której autorem jest Józef Zych, poseł na Sejm RP.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia zgromadzonym kilku wzruszających, zmuszających do refleksji utworów znakomitego poety, pedagoga oraz filozofa – Karola Wojtyły. Teksty deklamowały laureatki XII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Błogosławionego Jana Pawła II zorganizowanego przez RCAK, a wśród nich uczennica naszej szkoły – Wiktoria Nowakowska z kl. III c.

Dziewczyny miały okazję nie tylko po raz kolejny zmierzyć się z twórczością Papieża, ale także pochwalić się swoimi umiejętnościami przed znamienitą publicznością. Na widowni byli parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, władz wojewódzkich i samorządowych, środowiska naukowego oraz inni wybitni goście.

Wrażliwości artystyczna, kultura słowa i interpretacje młodych recytatorek wywarły duże wrażenie na uczestnikach spotkania. Gimnazjalistki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Magdalena Wojtyła

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Występ Wiktorii Nowakowskiej podczas prezentacji książki o Ojcu Świętym