Rozstrzygnięcie konkursu „Dbajmy o tradycje i symbole chrześcijańskie”

02Uczennice klasy 2f Kasia Mądry, Natalia Narazińska, Natalia Kozłowska, Ania Kała, Paulina Koźlarek i Kasia Sobczyk pod opieką pani Beaty Czerkawskiej zajęły I miejsce w konkursie „Dbajmy o tradycje i symbole chrześcijańskie” organizowanym przez Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica im. Edyty Stein. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem J.E.Ks. dr Stefana Regmunta.

Celem konkursu, adresowanego do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, było kształtowanie aktywności i twórczej postawy młodzieży wobec tradycji i obyczajów, będących podstawą do umacniania więzi rodzinnych i społecznych. Zadaniem uczestników było wykonanie palmy wielkanocnej. Nasze uczennice sporządziły palmę z surowców naturalnych: bibułowych kwiatów, bukszpanu, baziek , suszonych hortensji oraz wydmuszek zdobionych woskiem.

Gotową palmę, która mierzy 4,5 metra można oglądać w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bułgarskiej 30. Konkurs został zrealizowany przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

p01 p02 p03

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Rozstrzygnięcie konkursu „Dbajmy o tradycje i symbole chrześcijańskie”