"Równość, tolerancja, otwartość...",
czyli Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

p017 maja 2014 r. w Zielonej Górze po raz czwarty świętowano Dzień Godności w ramach Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. Imprezę rozpoczął korowód. Mimo niesprzyjającej aury uczestnicy obchodów przemaszerowali przez deptak na czele z sulechowską orkiestrą dętą.

Jako pierwsi głos zabrali Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra i Elżbieta Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego, którzy swoją obecnością uświetnili to ważne przedsięwzięcie.

Przy pomniku Bachusa zaprezentowali się m.in.: Zespół Szkół Specjalnych, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem „Dalej Razem”, Fundacja „Szansa” dla Niewidomych, Środowiskowe Domy Samopomocy, Ośrodek Terapii Zajęciowej, Domy Dziennego Pobytu oraz Fundacja Dr Clown.

Dzięki specjalnym stoiskom mieszkańcy miasta dowiedzieli się o niezwykłej aktywności i kreatywności osób niepełnosprawnych.

Miłośnicy sportu mieli okazję spotkać się z zawodnikami KS Falubaz czy klubu koszykarskiego Stelmet Zielona Góra. Każdy mógł zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Nasze zadanie polegało na przygotowaniu stanowisk sportowych. Podczas zmagań z różnymi zadaniami siódemkowi wolontariusze chętnie pomagali dzieciom i młodzieży. Każdy, kto zaliczył pięć konkurencji, otrzymał słodką nagrodę.

Warto zaznaczyć, że przez cały czas panowała miła, przyjazna atmosfera, a wszyscy świetnie się bawili.

Obchody Dnia Godności mają na celu uświadomienie społeczeństwu, iż niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji człowieka, osoby upośledzone są bowiem takimi samymi ludźmi i obywatelami jak my.

Uczniom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

Opiekunowie: Aldona Łada, Magdalena Wojtyła, Marcin Czajka

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 "Równość, tolerancja, otwartość..."