"Równość, tolerancja, otwartość...",
czyli Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

p017 maja 2014 r. w Zielonej Górze po raz czwarty świętowano Dzień Godności w ramach Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. Imprezę rozpoczął korowód. Mimo niesprzyjającej aury uczestnicy obchodów przemaszerowali przez deptak na czele z sulechowską orkiestrą dętą.

Jako pierwsi głos zabrali Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra i Elżbieta Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego, którzy swoją obecnością uświetnili to ważne przedsięwzięcie.

Przy pomniku Bachusa zaprezentowali się m.in.: Zespół Szkół Specjalnych, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem „Dalej Razem”, Fundacja „Szansa” dla Niewidomych, Środowiskowe Domy Samopomocy, Ośrodek Terapii Zajęciowej, Domy Dziennego Pobytu oraz Fundacja Dr Clown.

Dzięki specjalnym stoiskom mieszkańcy miasta dowiedzieli się o niezwykłej aktywności i kreatywności osób niepełnosprawnych.

Miłośnicy sportu mieli okazję spotkać się z zawodnikami KS Falubaz czy klubu koszykarskiego Stelmet Zielona Góra. Każdy mógł zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Nasze zadanie polegało na przygotowaniu stanowisk sportowych. Podczas zmagań z różnymi zadaniami siódemkowi wolontariusze chętnie pomagali dzieciom i młodzieży. Każdy, kto zaliczył pięć konkurencji, otrzymał słodką nagrodę.

Warto zaznaczyć, że przez cały czas panowała miła, przyjazna atmosfera, a wszyscy świetnie się bawili.

Obchody Dnia Godności mają na celu uświadomienie społeczeństwu, iż niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji człowieka, osoby upośledzone są bowiem takimi samymi ludźmi i obywatelami jak my.

Uczniom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

Opiekunowie: Aldona Łada, Magdalena Wojtyła, Marcin Czajka


00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00 00
00

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 "Równość, tolerancja, otwartość..."