Nie taki Tuwim straszny...

p0121 maja 2014 roku o godzinie 15.00 w bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze nastąpił uroczysty finał konkursu pod hasłem: „Zmierz się z Julianem Tuwimem”.

Uzdolnieni uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, pisząc opowiadania, bajki – onomatopeje czy rymowanki o współczesnej cywilizacji, zmierzyli się z jednym z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku – mistrzem słowa, wnikliwym obserwatorem otaczającej go rzeczywistość. Powstało wiele tekstów zasługujących na uwagę.

Jury nagrodziło łącznie autorów sześciu najlepszych prac, a także przyznało trzy wyróżnienia. Wśród laureatów znalazły się Natalia Kapusta (drugie miejsce) oraz Milena Kupczyk (trzecie miejsce). W tomiku podsumowującym tegoroczną edycję literackich zmagań zostały opublikowane również próby poetyckie Olgi Konkol i Dawida Kapały.

Serdecznie dziękuję wszystkim młodym twórcom z klasy I c, którzy mieli odwagę podjąć to niełatwe wyzwanie.

Magdalena Wojtyła


p02 p02 p02
p05 p06 p07
p08 p09 p10

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Nie taki Tuwim straszny...