Zjazd Szkół i Placówek im. UNICEF pod hasłem: "Z prawami dziecka w przyszłość"

W dniach 22-23 maja 2014 delegacja naszego gimnazjum wzięła udział w Zjeździe Szkół i Placówek im. UNICEF. Został on zorganizowany przez Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich. Było to jednocześnie święto szkoły z okazji 5 rocznicy nadania imienia.

W ramach obchodów rywalizowaliśmy w międzyszkolnym konkursie wiedzy o patronie i obserwowaliśmy „Sąd nad prawami dziecka”. Uczestniczyliśmy w happeningu z okazji 25-lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, podczas którego wszyscy zaproszeni goście, delegacje szkół, uczniowie oraz nauczyciele, w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta. Pozowaliśmy do zdjęcia, tworząc na dziedzińcu szkoły żywy napis UNICEF. Wzięliśmy również udział w wycieczce do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy słynną Panoramę Racławicką i piękne Stare Miasto.

Podsumowaniem zjazdu było plenerowe spotkanie z Dyrektorem Generalnym UNICEF Markiem Krupińskim, a także Ambasadorem Dobrej Woli, aktorem Łukaszem Nowickim. Na pożegnanie odbył się wielki piknik przy grillu, uświetniony pokazami artystycznymi. W czasie dwudniowego spotkania poznaliśmy wielu ciekawych ludzi.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu GZS im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich za zaproszenie, wspaniałą atmosferę oraz okazaną gościnność. Gratulujemy perfekcyjnie zorganizowanego przedsięwzięcia.

Uczestnicy: Monika Mazepa, Weronika Malinowska, Ewelina Nienadowska (1f )
Opiekun delegacji: Aldona Łada


01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
p01 p01 p01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Zjazd Szkół i Placówek im. UNICEF pod hasłem: "Z prawami dziecka w przyszłość"