01I Edycja Poszukiwania Szkolnych Talentów

3 czerwca odbyło się podsumowanie I Edycji Poszukiwania Szkolnych Talentów. Ola Kowalska (2 f), Paulina Marciniak (2 a) i Paulina Piasecka (2f) w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Uczniowie z pasją – znajdź nietuzinkową osobowość w naszej szkole” podjęły się nie lada zadania. Spośród społeczności uczniowskiej postanowiły wyłonić osoby, które mnóstwo czasu i serca wkładają w rozwój swoich pasji. Zadanie okazało się nad wyraz trudne, bo (i to jest fantastyczna wiadomość) w naszej szkole jest wiele utalentowanych osób, które malują, rysują, śpiewają, tańczą, grają na instrumentach muzycznych, bądź uprawiają różne dyscypliny sportowe.

Sylwetki tegorocznych laureatów zostały zaprezentowane podczas „XVII Wieczoru z Muzami”, a wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy.

03 03
03 03

Laureaci I Edycji Poszukiwania Szkolnych Talentów
06 07

Ola Zakrzewska (klasa 1 a)

Zaczęła grać w siatkówkę w trzeciej klasie podstawówki. Obecnie trenuje na SKS-ach. Interesuje ją w szczególności sport, dlatego uprawia ich wiele. Zajmuje się także koszykówką, hokejem, tenisem stołowym, piłką nożną jak i ręczną. Zajęła drugie miejsce drużynowo w szkole podstawowej. Zapewnia, że nie przestanie grać, jednakże chciałaby robić w życiu coś zupełnie innego.


06 07

Mateusz Witczak (klasa 1 b)

Tańczy od sześciu lat. Sprawia mu to radość, jak i relaksuje. Trenuje w grupie tanecznej „Spoko Family”. Zajął drugie miejsce w Zawodach Tanecznych w Duecie w Rakoniewicach.


06 07

Milena Kupczyk (klasa 1 c)

Interesuje się tańcem Bollywood od 3 klasy podstawowej. Wzoruje się na teledyskach, filmach i festiwalach Indii. Poza tym interesuje się grą na gitarze, pływaniem, pisaniem wierszy i tańcem towarzyskim. W maju wystawia sztukę taneczną, na podstawie której nakręci film. Zajęła 1, 2 i 3 miejsce w konkursie tańca towarzyskiego, startowała też w wielu konkursach Bollywood.


06 07

Sylwia Rezlerska (klasa 1 d)

Od 4 lat zajmuje się śpiewaniem. Mówi: „Sprawia mi to radość i daje chęć do codziennego życia”. Kiedyś chodziła do szkoły muzycznej, aktualnie niestety nie ma na to czasu. Powiedziała, że chciałaby mieć osobistego nauczyciela, który popracowałby nad jej śpiewem.


06 07

Kasia Pieślak (klasa 1 f)

Od przedszkola fascynuje się tańcem. Są to różne style… Od towarzyskiego poprzez nowoczesny do ludowego. Wraz z zespołem wystartowała w mistrzostwach Polski, Europy, a nawet świata. Przez ostatnie cztery lata trenowała w Bugs, a obecnie w Multidance Zumbe. Poza tym zajmuje się malowaniem (uczęszcza na zajęcia organizowane w naszej szkole). Swoich planów na przyszłość nie wiąże z tańcem, twierdzi jednak, że nigdy nie przestanie tego robić.


06 07

Marysia Hoffmann (klasa II a)

Od najmłodszych lat chciała grać w piłkę nożną, ale w szkole nie było zajęć z tej dziedziny. Zaczęła więc trenować piłkę ręczną już w 3 klasie podstawówki. Stało się to dla niej bardzo ważne. W ten sposób odnalazła swoją pasję, którą zapragnęła rozwijać. Zaczęła uczęszczać na treningi do Gimnazjum nr 2. Największym osiągnięciem Marysi jest dostanie się do Kadry Wojewódzkiej. Ponadto reprezentowała naszą szkołę na licznych zawodach. Stwierdziła, że jest to dla niej zbyt ważne, aby zrezygnować.


06 07

Aleksandra Dolczewska (klasa II b)

Od 6 lat gra na fortepianie. Od 2 klasy podstawówki uczy się w szkole muzycznej. Wiele osób mówiło jej też, że ładnie śpiewa. Niestety brak czasu nie pozwolił jej na branie lekcji śpiewu, więc śpiewała tylko w domu. Jeszcze w podstawówce wygrała konkurs piosenkarski „Sing a Song”. Występowała także u nas na Wieczorze z Muzami. To, co robi, sprawia jej wielką radość.


06 07

Weronika Muszyńska (klasa II c)

Od 7 lat rozwija swoją pasję, którą jest gra na gitarze. Uczęszcza na zajęcia do prywatnej szkoły Kamerton. Oprócz tego od niedawna zaczęła zajmować się szkicowaniem. Zajmuje się tym w wolnym czasie, ale nie chodzi na żadne zajęcia. Na swoim koncie ma liczne sukcesy w konkursach gitarowych: otrzymała tytuł laureatki, zajęła 2 miejsce oraz wielokrotnie została wyróżniona. Nie wiąże z nim swojej przyszłości, ponieważ robi to dla przyjemności.


06 07

Lidka Mierzyńska (klasa II d)

Trenowała koszykówkę. Regularnie uczęszczała na zajęcia w naszej szkole i reprezentowała ją w zawodach. Zmieniła jednak dyscyplinę sportową – obecnie pływa, już dwa lata i sprawia jej to ogromną przyjemność. Treningi ma się dwa razy w tygodniu w Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze. Lidia powiedziała: ,,Jestem w tym dobra i staram się to rozwijać”.


06 07

Kamil Ochota (klasa II e)

Gra w teatrze. W pierwszej klasie szkoły podstawowej koledzy namówili go, aby poszedł z nimi na zajęcia. Na początku nie interesował się tym aż tak bardzo, ale później naprawdę mu się spodobało. Żeby kontynuować grę aktorską zapisał się na warsztaty do ZOK-u. Do tej pory otrzymał cztery indywidualne wyróżnienia aktorskie, trzy wyróżnienia z teatrem. Grupa teatralna, w której występuje zajęła pierwsze miejsce na wojewódzkiej gali teatralnej.


06 07

Kornelia Urbaniak (klasa II f)

Od zawsze interesowała się rysowaniem. Nadal jest to jej ulubione zajęcie. Swoją pasję rozwija na warsztatach artystycznych w naszej szkole. Zajęła 2 miejsce w konkursie na zilustrowanie hymnu polskiego. Jej komiksowe rysunki prezentowane są na stronie internetowej naszego gimnazjum. Maluje dla przyjemności, poświęca na to mnóstwo wolnego czasu. Po ukończeniu gimnazjum zamierza kontynuować naukę w liceum plastycznym w Zielonej Górze.


06 07

Aleksandra Drapikowska (klasa III a)

Od 6 klasy podstawówki interesuje się poezją i pisaniem wierszy. Chodzi na zajęcia w szkole. Często uczestniczyła w konkursach. Zajęła 1 miejsce w „Wiem, że mogę” i wyróżnienie w Autunaliowym Turnieju Jednego Wiersza. „Przywiązała się” do kartki i długopisu, mówi, że nie rozstanie się z nimi już nigdy, ale nie wiąże z tym przyszłości.


06 07

Wiktoria Nowakowska (klasa III c)

Zajmuje się grą aktorską. W pierwszych klasach podstawówki brała udział w przedstawieniach klasowych. Już wtedy nie miała problemów z nauczeniem się roli i wyjściem na scenę. Spowodowało to, że jej rodzice zapisali ją na warsztaty teatralne prowadzone w bibliotece. Potem zaczęła chodzić na zajęcia w Teatrze Lubuskim, gdzie była najmłodsza. W 3 klasie podstawówki wzięła udział w pierwszym konkursie recytatorskim. Rok później zapisała się na zajęcia teatralne prowadzone w szkole. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Została finalistką i laureatką w Zielonogórskim Konkursie Recytatorskim.


06 07

Paweł Skibiński (klasa III d)

Jego hobby to śpiew. Zaczął w pierwszej klasie podstawówki. Na zajęcia uczęszcza do Zielonogórskiej Szkoły Kultury, niedawno dostał również propozycję założenia zespołu. Jest wielokrotnym laureatem Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki oraz Ogólnopolskiego Festiwalu „FUMA”. Jedyną przeszkodą w kontynuowaniu pasji jest nauka, lecz wiadomo też, że z niej nie zrezygnuje.


06 07

Sergiusz Opaliński (klasa III e)

Jego pasja zaczęła się od tego, że zainteresował się robieniem filmów, a później efektami specjalnymi. Jak powiedział Sergiusz: „To trochę tak jakby robić fotomontaże, ale na każdej klatce filmu, a grafika komputerowa przyszła tak jakoś z Photoshopem, w którym maluję, zajmuję się grafiką, fotomontażem i retuszem”. Fotografią i filmem zajmuje się w szkole, a grafiką komputerową w domu. Nagrał spot na konkurs „Nakręć się na wybory”.


06 07
Natalia Puciłowska (klasa III f)

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 I Edycja Poszukiwania Szkolnych Talentów