ptaki2

"Halo! halo!
Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju,
Nadajemy audycję z ptasiego kraju.
Proszę, niech każdy nastawi aparat,
Bo sfrunęły się ptaszki
dla odbycia narad…"

Julian Tuwim "Ptasie radio"

"Audycja z ptasiego kraju…"

3 czerwca 2014 r. w galerii "Uskrzydlona Siódemka" odbył się XVII "Wieczór z Muzami". Widowisko to jest już tradycją naszej szkoły. Każda kolejna edycja imprezy cieszy się coraz większą popularnością.

Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mogą prezentować swoje talenty i pasje (na co dzień niekiedy skrzętnie skrywane), wyrabiać pewność siebie, ćwiczyć umiejętność pracy w zespole oraz współtworzyć dzieło sceniczne. Poprzedzone licznymi próbami poetycko-muzyczne spotkania pozwalają na integrację młodzieży z różnych klas.

Tym razem jako motyw wiodący wieczoru wybraliśmy ptaki, ponieważ są wyjątkowe i od zawsze fascynują ludzi. Ich śpiew ożywia albo niesie ukojenie, natomiast obserwacja ptasiego lotu przywołuje tęsknotę za prawdziwą wolnością. W zależności od epoki literackiej symbolizują one coś innego, np. mądrość, ludzką duszę w raju, istotę przynoszącą wieści z daleka czy pośrednika między ziemią a niebem...

Różnobarwne "opierzone i skrzydlate" wykonane podczas wiosennego konkursu plastycznego ozdabiały również salę, zwracając na siebie uwagę zaproszonych gości.

Jak niegdyś Dante miał okazję patrzeć na szczęśliwe ludzkie dusze, tak licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać pełne entuzjazmu i uczucia pokazy gimnazjalistów. Na scenie pojawili się szkolni poeci, recytatorzy, aktorzy, instrumentaliści, piosenkarze, tancerze, a także plastycy, którzy wręczyli pani dyrektor przepiękną papugę. "...I od razu wszystkie ptaki w szczebiot, w świergot, w zgiełk - o taki..." "Ćwierkały, świstały, kwiliły, pitpilitały i pimpiliły ptaszki następujące":

 • Patryk Nowak z kl. 3f - obój;
 • M. Kupczyk, D. Kowalczyk, A. Rzyman, M. Kapała, M. Szymański z kl. 1c i G. Fortuna, D. Zalas, J. Turzańska, A. Młodzieniak, C. Grzesiuk, M. Witczak, M. Karolak z kl. 1b oraz J. Szymczak z kl. 2e - grupa teatralna;
 • Ola Boroń z kl. 3c - śpiew;
 • Julia Kamińska kl. 1c - wywiedzione ze słowa;
 • Natalia Żarnowska z kl. 1b - śpiew;
 • Wojciech Kamiński z kl. 3a - recytacja;
 • Natalia Komisarek z kl. 3c - śpiew;
 • Weronika Malinowska z kl. 1f - pianino;
 • Milena Kupczyk z kl. 1c, Amanda Jabłońska z kl. 3a, Natalia Howis z kl. 2e, Aleksandra Kowalska z kl. 2f, Hanna Mądry z kl. 3e, Małgorzata Kasperska z kl. 2e, Karolina Krasińska z kl. 2e - recytacja wierszy własnych;
 • Weronika Dobek z kl. 3b - taniec współczesny;
 • Natalia Komisarek i Ola Boroń z kl. 3c - śpiew;
 • Monika Gulewicz z kl. 2c - recytacja;
 • Weronika Malinowska z kl. 1f - balet;
 • Aleksandra Dolczewska z kl. 2b - fortepian;
 • Kacper Migacz z kl. 3e - pokaz karate;
 • Mateusz Witczak z kl. 1b - taniec;
 • Jakub Szalpuk z kl. 1e - keyboard;
 • Aleksandra Dolczewska z kl. 2b i Weronika Bacherowicz z kl. 2a - śpiew;
 • Weronika Łada z LO I (absolwentka G 7) - recytacja;
 • Marta Kos z kl. 3b - śpiew;
 • Katarzyna Pieślak i Weronika Malinowska z kl. 1f - balet + hip-hop;
 • Bartosz Korszun z kl. 2e i Krzysztof Korszun z SP 5 - gitara i śpiew.

Poziom czerwcowych prezentacji zaskoczył widzów. Po każdym występie rozbrzmiewały długie, gromkie brawa – najlepsza nagroda dla młodych, często początkujących artystów. Gospodarzami wieczoru byli uczniowie klasy 2f, Katarzyna Mądry i Paweł Iwanowski, a organizatorami całego przedsięwzięcia nauczyciele: p. Magdalena Wojtyła, p. Aldona Łada, p. Grażyna Trociuk, p. Zbigniew Perwiński, p. Marcin Czajka oraz p. Wojciech Wimońć.

Dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas, życzymy spełnienia najskrytszych marzeń. Naszym uzdolnionym koleżankom i kolegom gratulujemy odwagi.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Przedstawiciele SU

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 "Audycja z ptasiego kraju…"