"Wszystko, co chcesz powiedzieć, można wyrazić tańcem,
wtedy jest to proste i łatwe..."

Heywood Broun

Występy w (stylu) Retro…

We wtorkowe przedpołudnie (17.06.2014) postanowiliśmy umilić czas podopiecznym Domu Dziennego Pobytu "Retro". Właśnie na tę okazję przygotowaliśmy program artystyczny, w którym wystąpili uzdolnieni gimnazjaliści.

M. Witczak z kl. 1b pokazał swoje umiejętności, wyczucie rytmu i wysoki poziom sprawności, tańcząc hip-hop. Grupa teatralna (M. Kupczyk, D. Kowalczyk, M. Kapała, M. Szymański z kl. 1c, G. Fortuna, D. Zalas, J. Turzańska, A. Młodzieniak, C. Grzesiuk, M. Witczak, M. Karolak z kl. 1b, J. Szymczak z kl. 2e), której instruktorem jest p. Grażyna Trociuk, przeniosła wszystkich do pięknej i kolorowej krainy ruchu, przedstawiając spektakl pt. "W poszukiwaniu marzeń – taneczny ląd". Zespół "Multidance" (E. Nienadowska, M. Forgel, M. Mazepa, K. Pieślak z kl. 1f) zaprezentował rytmiczny układ taneczny opracowany podczas zajęć pozalekcyjnych z p. Dorotą Wawrzyniak. Recytatorki, M. Kupczyk z kl. 1c i E. Nienadowska z kl. 1f, deklamowały teksty przygotowane pod kierunkiem p. Magdaleny Wojtyły.

Radosne i niezwykle ekspresyjne popisy młodych artystów, a szczególnie hinduski taniec filmowy – bollywood dance, wywołały aplauz publiczności oraz uśmiechy na twarzach zaprzyjaźnionych seniorów.

Honorowym gościem na widowni była wieloletnia Przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Pani Maria Miłuch została odznaczona przez przedstawicieli SU „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka” za szczególny wkład w walkę o prawa dzieci na terenie Zielonej Góry.

Dziękujemy pracownikom placówki i pensjonariuszom za serdeczne przyjęcie. Życzymy wszystkim dużo zdrowia.

Uczniowie „Siódemki” wraz z opiekunami

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Występy w (stylu) Retro…