Wygrali w konkursie matematycznym a wydali na sport

W marcu odbył się XXV Międzynarodowy Konkurs „Matematyka bez granic”. Klasa 3f zajęła w nim III miejsce w regionie i IV miejsce w Polsce. Wygrała dzięki temu 2500 zł, które postanowiła wydać na spływ kajakowy.

I jak tu nie dodać: „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Gratulujemy!
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01

mateiał ze strony Urzędu Miasta

Zielona Góra w czołówce konkursu "Matematyka bez granic"

9 czerwca 2014 roku w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się wręczenie nagród XXV edycji międzynarodowego konkursu „Matematyka bez granic”. Podczas oficjalnej gali, która zgromadziła wszystkich laureatów na poziome szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego oraz zachodniopomorskiego, nie zabrakło wiceprezydent Zielonej Góry Wiolety Haręźlak.
Obecność wiceprezydent do spraw społecznych nie była przypadkowa, gdyż to właśnie Zielona Góra zdominowała rozdanie tych prestiżowych nagród. W kategorii szkół podstawowych zielonogórska Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi uplasowała się na 1. miejscu. Równie ciekawie wyglądała klasyfikacja gimnazjalistów, gdzie na trzeciej lokacie znalazły się Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 7, a wygrało Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze. Ostatnią kategorią, w której były rozdawane te, jakże prestiżowe, nagrody, była klasyfikacja liceów i techników, gdzie zielonogórskie szkoły zdominowały trzy pierwsze miejsca. Klasa 1b z I Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce, II miejsce zajęła klasa 1a również z tego samego liceum. Zwycięzcą w tej kategorii zostało V Liceum Ogólnokształcące.

Wszyscy laureaci zostali uhonorowani przez wiceprezydent Wioletę Haręźlak nagrodami pieniężnymi, który były adekwatne do zajętych pozycji. Nagrody wahały się od 2500 złotych do ponad 4 000 złotych na zespół biorący udział w tym konkursie.

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Wygrali w konkursie matematycznym a wydali na sport