„Chodź, pomaluj mój świat...” – czyli lekcja w plenerze

W miniony czwartek (12.09) uczniowie klasy III e w ramach zajęć artystycznych wzięli udział w niezwykłej przygodzie. Ze sztalugami oraz innymi potrzebnymi akcesoriami wybrali się na szkolny dziedziniec, by malować plener. Zadanie nie należało do łatwych tym bardziej, że dla wielu było to pierwsze od dawna spotkanie z pędzlem oraz farbami. Poza tym tego typu zajęcie wymaga nieco innego spojrzenia na otaczającą przyrodę. Dodatkowym utrudnieniem było to, że gimnazjaliści mieli do dyspozycji jedynie trzy barwy podstawowe i aby stworzyć ciekawą pracę, musieli mieszać je ze sobą, tworząc nowe odcienie.

Malowanie pleneru miało na celu uwrażliwienie młodzieży na otaczający świat przyrody, przełamanie konwenansów oraz poszerzenie horyzontów.

Pomysłodawcą zajęć a zarazem opiekunem młodych artystów był p. W. Wimońć, od lat prowadzący zajęcia artystyczne w naszej szkole.

P. Ćwik


06 06 06
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 „Chodź, pomaluj mój świat...” – czyli lekcja w plenerze