Niezapomniane chwile...

W dniach 09 – 13.09.2013 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w wymianie międzynarodowej. 13 uczniów wraz z 2 opiekunami spędziło 5 naprawdę wyjątkowych dni w miasteczku Neustadt (30 min. pociągiem od Berlina). Społeczność szkoły Die Prinz-von-Homburg-Schule przyjęła nas bardzo serdecznie. Nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice włożyli dużo wysiłku, aby nasz pobyt upłynął w miłej atmosferze. Program wymiany był bardzo urozmaicony. Gospodarze zatroszczyli się o naszą kondycję organizując wycieczkę rowerową, sportowe popołudnie czy wyjście na kręgle. Bardzo ciekawa okazała się również szkoła zwierząt filmowych (Tierfilmschule), w której mogliśmy zobaczyć jakie efekty przynosi wytrwała praca ze zwierzętami począwszy od kameleona po takich drapieżców jak tygrys, lew czy pantera włącznie.

Spróbowaliśmy też kuchni niemieckiej. No cóż... może nie każdemu odpowiada menu naszych przyjaciół, ale czy nie warto było zobaczyć uniwersytecką stołówkę najsłynniejszego uniwersytetu w Berlinie i posmakować życia studenckiego...?

Nasi niemieccy koledzy są bez wątpienia bardzo życzliwi, przyjaźni i gościnni. Niektórzy z nas już umówili się na letnie spotkanie w Polsce.

O czym warto jeszcze wspomnieć? Bez wątpienia wyjazd nam pokazał, że należy umieć odnaleźć się w innej społeczności, ponieważ różnice istnieją, ale jeśli będziemy otwarci, przyjaźnie nastawieni, to z pewnością nasze wspólne spotkania i porozumienie będą tak dobre jak to w tym roku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wymianie w przyszłym roku szkolnym. Chętnych do przyjęcia niemieckich kolegów we wrześniu 2014 zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli języka niemieckiego.

Do zobaczenia więc za rok :)

Opiekunowie:
Anna Kwiatkowska
Barbara Malina


05 05
05 05
05 05
05 05
05 05
05 05
05 05
05 05
05 05
05 05
05 05
05

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Niezapomniane chwile...