„Nadzieja przychodzi do człowieka
wraz z drugim człowiekiem.”
Dante Alighieri

Wiosną żonkile znowu zakwitną...

28 września 2013 r. siódemkowi wolontariusze uczestniczyli po raz piąty w ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. Celem przedsięwzięcia jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki paliatywnej w społeczeństwie.

Licznie przybyłych w samo południe do zielonogórskiego Parku Tysiąclecia gości powitała pani Anna Kwiatek. Dyrektor hospicjum serdecznie dziękowała wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie i pomoc.

Najważniejszym punktem spotkania było wspólne sadzenie żonkili symbolizujących nadzieję w walce z chorobą nowotworową, ale także skłaniających do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności. Akcję uświetniła swoją obecnością pani wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

Opiekunowie: Aldona Łada, Magdalena Wojtyła i Karolina Wrześniak

Warto wiedzieć, że zielonogórskie hospicjum pomaga osobom nieuleczalnie chorym, głównie na nowotwory. Pracujący tam lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, kapłan i wolontariusze dbają o to, by pacjenci mogli przeżyć godnie najcięższe chwile w swoim życiu. Placówka prowadzi dodatkowo grupę wsparcia dla osób osieroconych po stracie bliskich.
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Wiosną żonkile znowu zakwitną...