Jesteśmy zdolni do wszelkich rzeczy,
jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas
lęk przed własną słabością
Jan Paweł II

Gimnazjaliści zmierzyli się z twórczością Papieża Jana Pawła II!

01

1 października 2013 r. odbył się szkolny etap XII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Papieża Jana Pawła II. Do rywalizacji przystąpiło 13 osób z klas I-III.

Komisja, oceniając deklamację gimnazjalistów, kierowała się następującymi kryteriami: doborem materiału (dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatora), interpretacją tekstu, kulturą słowa, ogólnym wyrazem artystycznym.

Wszyscy recytatorzy opanowali tremę i świetnie wygłosili wybrane przez siebie wiersze. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie uczestników.

Na kolejnym szczeblu eliminacji nasze gimnazjum reprezentować będą najlepsi: Wiktoria Nowakowska z kl. III c, Oliwia Bzowy z kl. II d, Aleksandra Kowalska z kl. II f oraz Aleksandra Borysławska z kl. III b (rezerwowa).

Młodym artystom jeszcze raz gratulujemy odwagi i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów!

Adepci sztuki recytacji z całego województwa wystąpią w gościnnych progach parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze 12 października br. o godz. 10.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na przesłuchania miłośników twórczości Karola Wojtyły.

Członkowie jury:
Magdalena Wojtyła, Teresa Kotowicz, Paulina Ćwik


02 02 02
02 02 02
02 02 02
02 02 02
02  15

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Gimnazjaliści zmierzyli się z twórczością Papieża Jana Pawła II!