„Wtedy otrzymujesz, gdy dajesz. 
Gdy dajesz, nie tylko siebie otwierasz dla innych, 
ale i innych otwierasz dla siebie.” 
Albert Camus

Przeszczep darem życia

30.09.2013 o godz. 10.30 w świetlicy szkolnej odbył się wykład pod hasłem „Co wiem o przeszczepach i życiu po przeszczepie?”, mający na celu:

  • propagowanie idei transplantacji,
  • pogłębienie wiedzy uczniów na temat pobierania i przeszczepiania narządów jako skutecznej metody leczenia i ratowania życia,
  • uświadomienie potrzeby i znaczenia posiadania podpisanego tzw. „oświadczenia woli”.

Naszymi gośćmi byli: dr Ewa Szewczyk z Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze, prof. UZ, dr hab. Bogumiła Burda - Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka”, pan Krzysztof Orpel oraz pani Magdalena Rękosiewicz.

Po prelekcji uczniowie 3e i 3c mogli porozmawiać o tym, jak wygląda życie po przeszczepie nerki, a także dowiedzieć się, jak pomagać osobom chorym.

01

Natomiast 2 października 2013 w godz. 12.00 – 14.00 na zielonogórskim deptaku Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka” zorganizowało Dzień Otwarty, podczas którego rozpowszechniało informacje o swojej działalności. Przechodnie otrzymywali „oświadczenia woli”, rozmawiali z wolontariuszami i osobami po przeszczepie.

Po prezentacji w Teatrze Lubuskim uczennice klasy 2f: Aleksandra Kowalska, Paulina Piasecka, Katarzyna Mądry wzięły udział w konkursie „Przeszczep darem życia. Transplantacja i transplantologia w Polsce i na świecie”. Nasza drużyna zajęła II miejsce, otrzymała dyplom oraz nagrody z rąk pani Bogumiły Burdy, głównej organizatorki przedsięwzięcia.

Opiekunowie: A. Łada, M. Wojtyła


01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Przeszczep darem życia