Światowe porządki

Każdy, kto chodzi do Gimnazjum numer 7 wie, że szkoła co roku przyłącza się do światowej akcji sprzątania świata. Tak było i tym razem. 25 września, tuż po przerwie obiadowej, 11 klas wraz z wychowawcami spotkało się pod szkołą. Po sprawdzeniu obecności, równym krokiem ruszyliśmy w kierunku pobliskiego lasku, w celu przywrócenia mu pięknego, schludnego i czystego wyglądu.

Na miejscu zostaliśmy wyposażeni w duże foliowe worki na śmieci oraz gumowe rękawice. Równo o 13.00 rozpoczęliśmy coroczne sprzątanie świata. Wszystkie klasy były bardzo zaangażowane w powierzone im zadanie, więc nasze worki szybko napełniały się odpadami. Wśród śmieci znalazły się: stare dziurawe buty, opony a nawet muszle klozetowe. Udało się także znaleźć przy okazji kilka dorodnych grzybów. Śmiechom nie było końca.

Ten dzień na pewno będziemy miło wspominać i to nie tylko dlatego, że mogliśmy pomóc w posprzątaniu Ziemi. Czas na świeżym powietrzu poprawił nam wszystkim humory i przyczynił się do jeszcze większej integracji uczniów naszej szkoły.

Kasia Matysiak kl. 2d


 

01 01 01
04 04

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Światowe porządki