Najtrudniejszy pierwszy krok...

2 października 2013 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 7 im. Unicef w Zielonej Górze. Zgodnie z tradycją uroczystość miała wyjątkowy charakter. Tym razem motywem przewodnim Ligi Klas Pierwszych była aktywność fizyczna, ponieważ bieżący rok szkolny został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu.

Pierwszoklasiści musieli zaprezentować nie tylko swoją wiedzę i różne umiejętności, ale także udowodnić, że są zespołami ludzi wspierających się wzajemnie oraz potrafiących się cieszyć ze wspólnych sukcesów. Ich zmagania obserwowało jury w składzie:

  • pani Lidia Kocąka – dyrektor szkoły,
  • pani Aldona Łada – wychowawca świetlicy,
  • pani Magdalena Wojtyła – opiekun Samorządu Uczniowskiego,
  • pan Marcin Czajka – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
 00

 

Te niecodzienne zawody rozpoczęły się od rozgrzewki „Zumba Dance”, którą poprowadziła pani Dorota Wawrzyniak. Wszyscy, i uczniowie, i nauczyciele, świetnie ruszali się w rytm muzyki. Następnie przedstawiciele klas wzięli udział w quizie. Udzielali odpowiedzi na pytania związane ze sportem. Niektóre okazały się dość trudne.

Nowi gimnazjaliści musieli wykazać się także celnością. Konkurencja o tajemniczej nazwie serso polegała na tym, że uczniowie rzucali kółeczkami z wyznaczonego miejsca i próbowali trafić nimi na laski gimnastyczne trzymane przez wychowawców. Pedagodzy stanęli na wysokości zadania.

Kolejnym elementem wspólnej zabawy były kalambury. Osoby uzdolnione aktorsko pokazywały za pomocą gestów dyscypliny sportowe, opiekunowie zaś nieomal bezbłędnie odgadywali.

Na koniec odbył się wyścig sztafetowy z kozłowaniem dużych piłek na czas. Towarzyszyło mu sporo emocji. Niektórzy muszą jeszcze popracować nad koordynacją ruchową. Podsumowując Ligę Klas Pierwszych, jury oceniło też wykonane na godzinach wychowawczych plakaty pt. „Klasa w ruchu”, transparenty, hasła, okrzyki dopingujące, stroje sportowe w odpowiednim kolorze oraz zachowanie zespołów podczas zawodów.

W oczekiwaniu na wyłonienie zwycięzców prowadzące omówiły wyniki ankiety na temat zainteresowań sportowych pierwszoklasistów przeprowadzonej na lekcjach wychowania fizycznego. Wszyscy uczniowie zdali swój pierwszy egzamin gimnazjalny, wykazując się zaangażowaniem, pomysłowością i wiedzą, jednak najlepsza okazała się klasa I c, której wychowawcą jest pani Diana Kowalska. Gratulujemy.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiła właściwa część uroczystości, czyli ceremonia pasowania na gimnazjalistę. Na środek wystąpili odświętnie ubrani przewodniczący klas, którzy złożyli przysięgę. Oto jej treść:

My, uczniowie Gimnazjum nr 7 im. Unicef w Zielonej Górze, przyrzekamy:

  • sumiennie wypełniać obowiązki ucznia,
  • zdobywać wiedzę, doskonaląc własną osobowość,
  • być odpowiedzialnymi za swoje słowa i sądy oraz pamiętać, że ich potwierdzeniem mogą być tylko czyny,
  • nie splamić honoru szkoły.

Pierwszoklasiści otrzymali od pani dyrektor symboliczne birety, pamiątkowe dyplomy i upominki.

Tradycyjnie ślubowali również wychowawcy klas. Świadomi zadań wynikających z pełnionej funkcji obiecywali, że będą wspierać swoich podopiecznych w trudnych chwilach, czuwać nad ich rozwojem, starając się, aby wszystkie wysiłki zakończyły się sukcesem.

Na koniec przedstawicielki SU życzyły młodszym koleżankom i kolegom oraz ich wychowawcom wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, a także zrozumienia.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę.

Organizatorzy


01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Najtrudniejszy pierwszy krok...