Kartka urodzinowa dla chorej Oliwki

Każdy z nas o czymś marzy. Jedni śnią o niezwykłych podróżach, sprzętach, przygodach, inni o dobrych ocenach czy wspaniałej przyjaźni. Są jednak i tacy, których jedynym pragnieniem jest zdrowie. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy się je traci. Jak pisał znany renesansowy poeta Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek: „Nikt się nie dowie,/ jako smakujesz,/ aż się zepsujesz”. Boleśnie przekonała się o tym 6- letnia zielonogórzanka, Oliwia. W 2012 zdiagnozowano u niej białaczkę. Dziewczynka walczy z chorobą od ponad roku.

Wkrótce, bo już 27 października, Oliwka będzie obchodziła swoje szóste urodziny. Wszystkich, którzy choć na chwilę chcą wywołać uśmiech na jej małej dziecięcej twarzyczce, zachęcamy do wzięcia udziały w akcji „Kartka urodzinowa dla Oliwii”. Wystarczy kupić lub wykonać pocztówkę urodzinową, wypisać na niej życzenia i przynieść do gabinetu 32, do pani Ćwik. Wszystkie kartki naszych gimnazjalistów zostaną spakowane i wysłane do chorej dziewczynki 21 października. Nasi uczniowie już nieraz udowodnili, że mają dobre serca i wielką wrażliwość, dlatego liczymy na duża ilość kartek. Pamiętajmy, że „uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można za nią kupić”.

PS. Oliwka uwielbia lalki MONSTER i wszystko, co z nimi związane. Będzie szczęśliwa, jeśli ich wizerunek pojawi się na życzeniach:)

P. Ćwik

01 01
/

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Kartka urodzinowa dla chorej Oliwki