Wyjście na spektakl „Romeo i Julia”

Wśród wielu lektur czytanych i omawianych w gimnazjum niezmienną popularnością cieszy się znana od ponad 400 lat sztuka Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Tym razem jednak uczniowie nie musieli ograniczać się jedynie do wyobrażenia sobie słynnej sceny balkonowej czy śmierci kochanków z Werony. Dzięki zorganizowanemu wyjściu na przedstawienie teatralne, mogli wczuć się w niepowtarzalną atmosferę XI- wiecznej Italii i okiem widza obserwować miłosne perypetie pary zakochanych.

Akcja dramatu toczy się we Włoszech, w dwóch miastach: Weronie i Mantui. Jej tłem jest trwający od wielu lat spór między arystokratycznymi rodami Kapuletów i Montekich. Główni, a zarazem tytułowi bohaterowie poznają się przypadkowo i od razu się w sobie zakochują. Chcą na zawsze być razem, ale zdają sobie sprawę, że pochodząc z dwóch zwaśnionych rodzin, nie mogą liczyć na ich przychylność w swojej sprawie. Spotykają się więc w tajemnicy przed opiekunami i w tajemnicy także biorą ślub. Nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawia jednak, że oboje giną, nie mogąc cieszyć się swoim uczuciem.

Przedstawienie zaprezentowane w sali kina Newa cechowało się realistycznością i wiernością ogrywanych scen, a także interesującą scenografią. Aktorzy odgrywający główne role, muzyka a także ciekawa gra świateł – to wszystko sprawiło, że wytworzył się prawdziwie romantyczny, miłosny nastrój. Sądzę, że tragedia pt. „Romeo i Julia” była bardzo ciekawa i wszystkim się podobała.

P. Ćwik


02 02
02 02

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Wyjście na spektakl „Romeo i Julia”