Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październikowe święto bibliotek szkolnych przeszło już do historii. Jego ślady można zauważyć na drzwiach sal lekcyjnych, na których pozostały jeszcze sentencje i maksymy o książkach i bibliotekach. Trwa też tradycyjnie przygotowywany z tej okazji kiermasz książek dostarczonych przez Księgarnię Taniej Książki i przedstawiciela firmy Egmont. W ofercie - literatura piękna dla młodych, słowniki i kompendia przydatne uczniom podczas nauki w gimnazjum, poradniki kulinarne, książeczki dla najmłodszych. Wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli ekspozycji w czytelni, zapraszamy do zapoznania się z wystawą Jan Marcin Szancer – mistrz ilustracji książkowej, poświęconej najznamienitszemu polskiemu artyście uprawiającemu tę dziedzinę sztuk plastycznych.

Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa zaproponowana czytelnikom przez nauczycieli bibliotekarzy polegająca na odczytaniu zaszyfrowanych w obrazkach tytułów książek. Zabawa Jaka to książka? jak magnes przyciągała rzesze uczniów (także tych nieczęsto zaglądających do biblioteki) przez dwa tygodnie, do czasu wyczerpania się cukierków – nagród dla tych, którzy rozwiązali zagadkę. Zabawa wzbudzała wiele emocji: czy wylosowany obrazek będzie łatwy, skojarzenia natychmiastowe i oczywiste, czy trzeba będzie szukać w zakamarkach pamięci (lub też na półkach, jak czynili niektórzy) książki, której tytuł można przedstawić za pomocą kilku kostek do gry i panoramy miasta, czy też kotki z ogonem pawia. Zawiedzionych końcem zabawy zapraszamy do udziału w kolejnej tego typu imprezie już przygotowywanej w bibliotece: informacje o szczegółach zostaną podane na stronie internetowej szkoły i w gablotach informacyjnych biblioteki.

Turniej czytelniczy dla klas pierwszych wygrała w tym roku reprezentacja klasy IA w składzie: Weronika Majewska, Antonina Mamczur, Kamila Siuda, drugie miejsce zajęła drużyna z I C – Julia Kamieńska, Milena Kupczyk, Maciek Szamański, trzecie reprezentacja ID - Kasia Miszczyk, Emilia Walków, Maksymilian Barski.

Interesująco zapowiada się rywalizacja w zainaugurowanych w październiku konkursach czytelniczych z Harry`ego Pottera, Igrzysk Śmierci i Zwiadowców. Po wynikach pierwszego etapu widać, że uczestnicy doskonale znają książki, różnice punktowe są niewielkie – każdy ma szansę na wygraną. Jeśli znajdą się spóźnieni chętni, którzy chcieliby włączyć się do rywalizacji – zapraszamy.

01

02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Międzynarodowy miesiąc Bibliotek Szkolnych