Fundacja "Młodzi Artyści" wspiera polskie talenty – My jesteśmy wśród nich!

11

Od października br. grupa uczniów z klasy 1D brała udział w projekcie „Wspieramy polskie talenty”. Każdy, kto chciał lub marzy o pracy z mikrofonem, mógł poznać niektóre tajniki warsztatu dziennikarza radiowego. Pani Elżbieta Wozowczyk - Leszko, dziennikarka Radia Zachód uczyła zasad dobrego wywiadu oraz pomagała w opanowaniu sztuki montażu dźwiękowego. Uwieńczeniem pracy była audycja na żywo, nadana 30.11.2013 r. Wkład uczniów był wielki, polegał m. in. na przeprowadzeniu sond na temat: Czy warto jest włączać się w życie społeczne? Przygotowanie do wywiadu i samo jego prowadzenie nie jest łatwym zadaniem. Jeśli ktoś myśli inaczej, myli się. Ale wszyscy poradzili sobie pierwszorzędnie. W międzyczasie uczniowie brali udział w bardzo ciekawych warsztatach w radiu z realizatorem dźwięku, muzykiem i kompozytorem Oskarem Strawińskim, niewątpliwie fachowcem w swojej dziedzinie, który przekazał uczniom wiele cennych rad i wskazówek. Po trudach pracy, ale i wielkiej frajdzie nastał wyczekiwany dzień. Sporo emocji, stresu i nawet nieprzespanej nocy... No cóż, audycja miała być realizowana na żywo... Było jednak fantastycznie, przecież okazji, aby usiąść w studiu emisyjnym, przy mikrofonie, nie ma aż tak wiele. Niektórzy spośród młodych adeptów dziennikarstwa radiowego w trakcie audycji mieli okazję zabrać głos. Słuchacze natomiast przekonali się, jakie są efekty pracy całego zespołu.

To nie koniec przygody. Po pełnej napięcia niemal godzinnej audycji przyszła kolej na konfrontację z innymi uczestnikami. Uczniowie z naszego Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 6 i gimnazjum ze Słubic nagrali bajkę oraz tworzyli własny tekst literacki. Fantastyczne przeżycie. Nie ulega wątpliwości - pasja i zainteresowanie łączą, pozwalają znaleźć wspólny język. Pan Oskar nie szczędził pochwał i słów zachwytu. Młodzież naszych szkół jest wyjątkowa.

To było pierwsze spotkanie uczniów klasy 1D z radiem. Wszyscy czekają z niecierpliwością na kolejny projekt. Nie pozostaje więc nic innego, jak powiedzieć: Do usłyszenia na falach 103 i 106 FM.

Anna Kwiatkowska

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Fundacja ,,Młodzi Artyści” wspiera polskie talenty – My jesteśmy wśród nich!