Hokus, pokus… czyli andrzejki na wesoło

17

Wielu często zastanawia się, co czeka nas w przyszłości. Marzymy, planujemy, z niecierpliwością oczekując dnia, w którym spełnią się nasze pragnienia. Wspaniałą okazją do tego, by uchylić rąbka tajemnicy przyszłości, a przy okazji świetnie się bawić są andrzejki. Można wówczas pójść do wróżki, postawić Tarota albo… przyjść do Gimnazjum nr 7, które tradycyjnie już tego dnia przenosi uczniów w magiczny świat czarów i przepowiedni. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości podopiecznych p. Diany Kowalskiej, klasy 1c, można było dowiedzieć się, co czekać nas będzie w najbliższej przyszłości, jaki zawód okaże się tym właściwym, ale przede wszystkim – kim będzie miłość naszego życia. Oprócz gimnazjalistów w zabawie wzięli udział specjalnie zaproszeni na tę okazję szóstoklasiści z SP 1, SP 14 oraz SP 18. Łącznie osiem klas. Dzieci poznawały sekrety przyszłość m.in. podczas wróżenia z ręki, kart czy rzucając kośćmi. Dowiedziały się także, czym zajmuje się numerologia oraz skąd wzięła się w ogóle tradycja wróżb andrzejkowych. Dodatkową atrakcją była dla nich możliwość uczestnictwa w pokazie tańca zumba, prowadzonym przez p. Dorotę Wawrzyniak. Przyszli gimnazjaliści mieli też wyjątkową okazję „rozejrzeć się” po naszej szkole - podpatrzeć lekcje, obejrzeć sale, a nawet wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez panie bibliotekarki na temat znanego chyba wszystkim młodym czytelnikom rysownika, Jana Marina Szancera.

Wszyscy, zarówno uczniowie naszej szkoły jak i zaproszeni goście, byli zachwyceni imprezą i zgodnie przepowiedzieli przyszłość: „Wrócimy tu za rok po kolejną porcję humoru i magii”.

Paulina Ćwik


01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Hokus, pokus… czyli andrzejki na wesoło