Jak gimnazjaliści świętowali niepodległość z seniorami...04

Siódemkowi wolontariusze gościli po raz kolejny w Domu Dziennego Pobytu „Retro” w Zielonej Górze. Powód wizyty był szczególny - 95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klasy 1b i 1c, należący do kółka teatralnego, zaprezentowali seniorom okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Recytatorzy przypomnieli drogę, która wiodła Polaków do wolności, przywołali ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia historyczne. Wierszom polskich poetów towarzyszyły wzruszające pieśni patriotyczne odśpiewane wspólnie przy akompaniamencie gitary.

Program artystyczny bardzo podobał się pensjonariuszom, świadczyły o tym długie, gromkie brawa, a popołudnie upłynęło wszystkim w miłej i serdecznej atmosferze.

To niecodzienne spotkanie spowodowało, że fakty z przeszłości Polski nabrały większego znaczenia dla gimnazjalistów. Dało też starszym osobom możliwość podzielenia się z młodym pokoleniem wspomnieniami, jakich nie znajdziemy w żadnym podręczniku historii. 14 listopada 2013 r. nasza młodzież wzięła udział w wyjątkowej lekcji, dlatego szybko jej nie zapomni.

Opiekunowie:
Aldona Łada, Magdalena Wojtyła, Grażyna Trociuk


01 01
01 01
01 01
01 01
01 11

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Jak gimnazjaliści świętowali niepodległość z seniorami...