„Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!
Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot.”
Johann Wolfgang Goethe

Mikołajki nie tylko dla dzieciaków…

Nasza młodzież postanowiła w tym roku wyręczyć Świętego Mikołaja. W związku z tym 6 grudnia odwiedziliśmy Dom Dziennego Pobytu „Nestoria” w Zielonej Górze, gdzie utalentowani gimnazjaliści umilali czas seniorom, prezentując swoje talenty aktorskie, muzyczne, taneczne i recytatorskie. Każdy występ był niecodziennym podarunkiem. Nie obyło się też bez tradycyjnych paczek pełnych smakołyków. Ufundował je Bank BPH dzięki liderowi projektu „Mikołajki nie tylko dla dzieciaków” - pani Agnieszce Bachorz.

Wcześniej uczniowie klasy II E wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Wawrzyniak, zamienili się w wolontariuszy. W sobotnie przedpołudnie pomogli pensjonariuszom zrobić porządki oraz przystroić obiekt na święta.


01

Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie młodym ludziom innego sposobu na spędzenie wolnego dnia, a także pomoc osobom starszym, które w jesieni swojego życia potrzebują zainteresowania, serdeczności, rozmowy czy uśmiechu.

Jeszcze raz dziękujemy podopiecznym Centrum Usług Opiekuńczych, paniom, Wioletcie Baziuk i Elżbiecie Potockiej, pozostałym pracownikom za miłe przyjęcie, życzliwą atmosferę, gromkie oklaski, smaczny poczęstunek, gorącą herbatę w to zimne grudniowe popołudnie.

Takie chwile są bezcenne, na długo pozostają w pamięci, ponadto motywują do podejmowania kolejnych wyzwań.

Opiekunowie: 
Magdalena Wojtyła, Grażyna Trociuk, Aldona Łada

 

01

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

 

 

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Mikołajki nie tylko dla dzieciaków…