Historia (nie)jednego wiersza…07

Jesień sprzyja zadumie i refleksji. Może właśnie dlatego w listopadzie spotykają się młodzi poeci, aby zaprezentować owoce swojej pracy twórczej podczas Turnieju Jednego Wiersza organizowanego przez ZOK.

Utwory poetyckie powstają jednak przez cały rok. Pojawiają się nagle, spisane prędko na serwetce w kawiarni czy wklepane w telefon podczas jazdy autobusem, lub są tworzone powoli, mozolnie, z dnia na dzień poprawiane i ulepszane w zacisznym pokoju. Stają się w końcu zwierciadłem duszy młodego człowieka ubranej w słowa, które ten szlifuje, poleruje, aby uzyskały doskonałą formę oraz barwę. Niejednokrotnie to proces długi i skomplikowany, ale zawsze rozwijający, kształcący. Niekiedy wierszy jest sporo, więc trudno wybrać ten jedyny, bo każdy ma wartość emocjonalną.

Aż wreszcie przychodzi ten szczególny moment. Poezja wchodzi na scenę - nieśmiało lub odważnie, z przytupem. Błyszczy przez chwilę w świetle reflektorów, wzbudza zachwyt, porusza sumienia, wyciska łzy... Potem albo kuli się pod pręgierzem krytyki i ucieka z podkulonym ogonem do swojej ciepłej szufladki, albo wspina się na podium, odbiera nagrody, wyróżnienia, dumnie pręży się w tomiku poezji – jeden z wielu, wybrany przez krytyków, wiersz…

Jednak my doceniamy i oklaskujemy wszystkie utwory oraz ich twórców, którzy tą drogą chcą nam przekazać, co im w duszy gra, ufając, że zostaną wysłuchani, gdyż szukają zrozumienia i akceptacji.

Ze Waszą odwagę i szczerość, Młodzi Poeci, serdecznie Wam dziękujemy.

Obserwatorki:
Aldona Łada, Magdalena Wojtyła


21 listopada 2013 r. podczas Turnieju Jednego Wiersza swoje utwory zaprezentowało 21 autorów:

 • Kornelia Urbaniak (G7, 2f),
 • Hanna Mądry (G7, 3e),
 • Kornelia Matkowska (absolwentka G7),
 • Kamila Dachowicz (absolwentka G7),
 • Kamila Majka (absolwentka G7),
 • Natalia Kapusta (G7, 1c),
 • Marianna Wcisło (absolwentka G7),
 • Aleksandra Drapikowska (G7, 3a),
 • Jakub Dranczewski,
 • Paula Barańska,
 • Justyna Grzesiowska,
 • Karolina Krasińska (G7, 2e),
 • Weronika Łada (absolwentka G7),
 • Aleksandra Kowalska (G7, 2f),
 • Maja Wasilewska,
 • Elwira Królak (G7,1c),
 • Blanka Ochocka,
 • Amanda Jabłońska (G7, 3a),
 • Marta Mąkowska,
 • Milena Kupczyk (G7, 1c),
 • Justyna Tyburcy.
p01 p01 p01 p01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Historia (nie)jednego wiersza…