„Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach”
Adam Asnyk

Pierwszoklasistki laureatkami konkursu poetyckiego!

VIII Konkurs poetycki „O pióro Asnyka” zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze został rozstrzygnięty. Laureatów pomógł wyłonić człowiek kultury, artysta, poeta – Jarosław Dulęba.

Wśród najlepszych w kategorii gimnazjów znalazły się obiecujące poetki z naszej szkoły, uczennice klasy Ic – Milena Kupczyk, Elwira Królak i Natalia Kapusta.

Zwycięzcy literackich zmagań wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród i dyplomów, która odbyła się 16 grudnia 2013 r. w Klubie Gimnazjalisty. Organizatorzy zaprezentowali gościom wszystkie wiersze docenione przez jurora. Pan Dulęba natomiast podsumował tegoroczną edycję konkursu oraz wygłosił wykład o tym, jak poeci są postrzegani przez społeczeństwo i co różni ich od zwykłych ludzi.

Spotkanie integrujące szkolne środowiska literackie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Magdalena Wojtyła

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Pierwszoklasistki laureatkami konkursu poetyckiego!