Konkurs piosenki świątecznej

Mimo iż bombki, choinki i Mikołaje okupują wystawy sklepowe już niemal od dwóch miesięcy, prawdziwie bożonarodzeniowa atmosfera pojawia się dopiera wraz z dźwiękami świątecznych piosenek. Któż z nas nie zna i nie lubi „Last Christmas” czy „Santa Claus is coming to town”? Choć nie są to polskie utwory, wielu nie wyobraża sobie bez nich Gwiazdki.

Aby poczuć świątecznego ducha i w naszej szkole p. Karolina Wrześniak, nauczycielka języka angielskiego, zorganizowała konkurs piosenki świątecznej. W rywalizacji wzięło udział dwanaścioro uczniów. Jury w składzie: p. Karolina Wrześniak, p. Maciej Malon oraz p. Paulina Ćwik, oceniało nie tylko zdolności wokalne uczestników. Pod uwagę brano także opanowanie tekstu i ogólną wartość artystyczną występu. Rywalizacja przebiegała w niezwykle miłej i świątecznej atmosferze. Publiczność obecna podczas konkursu bawiła się świetnie, nagradzając śpiewających sowitymi brawami. Mimo iż wybór nie był łatwy, bo uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom, ostatecznie wyłoniono zwycięzców:

  1. miejsce – Oliwia Bzowy i Natali Sarnecka,„Santa baby”
  2. miejsce – Natalia Komisarek, „Mistletoe”
  3. miejsce – ex quo Mateusz Witczak, „Merry Christmas everyone” oraz Natalia Żarnowska „All I want for Christmas is you”

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci książek i słodyczy. Gratulujemy!

P. Ćwik

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Konkurs piosenki świątecznej