"Gwiazdka dla Afryki"

01W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w projekcie UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”. Celem działań było uświadomienie gimnazjalistom, z jakimi trudnościami borykają się mieszkańcy krajów rozwijających się, jak ważne jest zagwarantowanie im prawidłowego rozwoju, zwrócenie uwagi na to, co my możemy dla nich zrobić oraz kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego. Ponadto zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Przedstawiciele SU i szkolni wolontariusze zapoznali się wnikliwie z problemami ludzi żyjących na globalnym Południu, a potem przeprowadzili specjalne lekcji poświęcone działaniom UNICEF na rzecz ochrony zdrowia oraz poprawy warunków życia dzieci w Sierra Leone. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli ciekawe filmy i prezentacje na temat krajów trzeciego świata przygotowane przez naszego patrona.

Wszyscy, którzy przejęli się losem afrykańskich rówieśników, kupili symboliczne cegiełki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na szczepionki lub lodówki do przechowywania lekarstw.

Elementem projektu był konkurs „Pocztówka do Afryki” – na najbardziej oryginalną kartkę przygotowaną przez dzieci w Polsce dla dzieci z Sierra Leone. Najciekawsze pocztówki wraz z życzeniami zostały wysłane do biura UNICEF w Warszawie.

Koordynatorzy: Aldona Łada, Magdalena Wojtyła, Marcin Czajka


01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 "Gwiazdka dla Afryki"