Sukces po francusku

28 stycznia br. w I LO odbył się Wieczór poezji w języku francuskim połączony z rejonowym etapem konkursu Poezji i Prozy Francuskiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 7 (1c, 1f, 2c i 3b) wraz z ich opiekunami - p. Anną Wojciechowską oraz p. Adamem Fórmaniakiem.

W konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2c, Klaudia Rudkowska, która oczarowała jury prozą Lettre d’adieu de Guy Moquet(list pożegnalny 17-letniego chłopca zastrzelonego w czasie II wojny światowej za działalność w partii komunistycznej). Klaudia przeszła do wojewódzkiego etapu konkursu i już w kwietniu będzie walczyć o możliwość udziału w konkursie ogólnopolskim. Prócz słuchania poezji i prozy można było również rozkoszować się fragmentami muzyki francuskiej w wykonaniu starszych kolegów z I LO oraz uczestniczyć w prezentacji wariacji baletowych w wykonaniu naszej absolwentki Weroniki Bytniewskiej.

p01
01 01
01 

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Sukces po francusku