Konkurs „Pocztówka dla Afryki” rozstrzygnięty!

W semestrze zimowym roku szkolnego 2013/2014 UNICEF zaprosił wszystkie szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w projekcie „Gwiazdka dla Afryki”. Ponad 750 placówek w Polsce zdecydowało się zaangażować w pomoc dzieciom z Sierra Leone, w tym również nasze gimnazjum.

W ramach akcji ogłoszony został konkurs na najbardziej oryginalną kartkę z pozdrowieniami dla dzieci z Afryki. Każda szkoła mogła wybrać trzy najładniejsze i zgłosić do etapu ogólnopolskiego.

Do biura Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF w Warszawie zostały wysłane prace pierwszoklasistek - Angeliki Stalki (1d), Weroniki Olejarz (1d) oraz Tamary Stasińskiej (1a).

Młodzi ludzie wykazali się talentem plastycznym i kreatywnością. Większość własnoręcznie wykonanych kartek charakteryzowała się dużym zrozumieniem idei pomocy humanitarnej, a także odznaczała się wysokim poziomem wrażliwości na potrzeby mieszkańców najbiedniejszych krajów świata.

Wybór najciekawszych pocztówek okazał się bardzo trudny. Przy ocenie komisja brała pod uwagę oryginalność projektu graficznego oraz tekst przygotowanych pozdrowień.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło grupę zwycięzców spośród kilkuset autorów. W gronie laureatów znalazła się Tamara Stasińska (1a). Kartka naszej uczennicy zostanie opublikowana w pamiątkowym albumie, który PKN UNICEF wyda w 2014 roku.

Listę placówek i nagrodzonych osób można znaleźć na stronie internetowej UNICEF.
Link: https://www.unicef.pl/Wspolpraca-ze-szkolami/Aktualnosci-szkolne/Kartka-dla-Afryki-rozwiazanie-konkursu.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu Tamarze, a pozostałym uczniom „Siódemki” serdecznie dziękujemy za udział w przedsięwzięciu.

A. Łada, M. Wojtyła

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 Konkurs „Pocztówka dla Afryki” rozstrzygnięty!